Aktualności


Informacja o wyniku naboru

2016-07-18

Szczegóły w załączniku.

Dołączone pliki:


Letnie Turnusy dla Seniorów

2016-07-14

Lato może być dobrze wykorzystanym czasem na rozwijanie pasji, nawiązywanie nowych znajomości, naukę nowych umiejętności, zdobywanie wiedzy. Myślimy wówczas o podróżach, relaksie i podziewaniu piękna natury. Wszystkie te działania oferują swoim podopiecznym Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Opalenicy, organizując dla nich „Letnie Turnusy dla Seniorów”. Tegoroczne trwały od 4 do 8 sierpnia 2016r. , a uczestniczyło w nich 40 seniorów.

czytaj całośćczytaj całość...

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

pelna galeriaZobacz pełną galerię (14 fot.)...


  GRUPA WSPARCIA Z PEDAGOGIEM I PSYCHOLOGIEM

  2016-07-06

  Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy zaprasza rodziców i opiekunów dzieci do uczestnictwa w spotkaniach grupy wsparcia z udziałem pedagoga i psychologa. Udział w zajęciach jest szansą na doskonalenie umiejętności porozumiewania się z dziećmi i radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

  Spotkania będą prowadzone w pomieszczeniach tut. Ośrodka ul. Wyzwolenia 27 według harmonogramu:


  18 lipiec 2016 r. 15.30 – 18.30

  22 sierpień 2016 r. 15.30 – 18.30

  19 wrzesień 2016 r. 15.30 – 18.30


  Szczęście zapewnione! – seniorzy podczas świętojańskiej ceremonii

  2016-06-29

  Wbrew potocznym opiniom Noc Kupały nie jest tym samym, co Noc Świętojańska. Ta pierwsza jest pogańskim świętem obchodzonym w noc z 21 na 22 czerwca, natomiast przypadająca dwa dni później Noc Świętojańska, została ustanowiona przez Kościół Katolicki, by wyplenić pogańskie zwyczaje. Przeprowadzane w trakcie owego święta zwyczaje i obrzędy miały zapewnić świętującym zdrowie i urodzaj.

  czytaj całośćczytaj całość...

  Dołączona galeria:

  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

  pelna galeriaZobacz pełną galerię (12 fot.)...


   Konkurs Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu

   2016-06-29

   Szczegóły w załącznikach:

   Dołączone pliki:


   Otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko urzędnicze - Inspektor

   2016-06-27

   Treść ogłoszenia w załącznikach:

   Dołączone pliki:


   Praca - asystent rodziny

   2016-06-23

   Treść ogłoszenia w załącznikach.

   Dołączone pliki:


   HARMONOGRAM BEZPŁATNYCH DYŻURÓW PRAWNIKA

   2016-06-23

   HARMONOGRAM BEZPŁATNYCH DYŻURÓW PRAWNIKA W OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W OPALENICY
   UL. WYZWOLENIA 27, (salka I piętro)


   26 lipiec 2016r. 16.30-19.30
   29 lipiec 2016r. 16.30-19.30
   8 sierpień 2016r. 16.30-19.30
   22 sierpień 2016r. 16.30-19.30
   12 wrzesień 2016r. 16.30-19.30
   26 wrzesień 2016r. 16.30-19.30


   W CELU UMÓWIENIA SIĘ NA WIZYTĘ PROSIMY
   O WCZEŚNIEJSZY KONTAKT TEL. 61 44 77 280
   W GODZINACH OD 7.15 DO 15.15
   LUB W OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ
   POKÓJ NR 5


   PODNIEBNY DZIEŃ DZIECKA W KRZESINACH

   2016-06-13

   Każdy chłopiec marzył w dzieciństwie, żeby zostać strażakiem, policjantem czy żołnierzem. Na chwilę postanowiliśmy spełnić to marzenie i przenieśliśmy naszych najmłodszych podopiecznych do świata zawodowych mundurów i podniebnych lotów.
   Tę niezwykłą podróż odbyli w dniu swojego święta- Dniu Dziecka. Baza Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach/ k Poznania była tego dnia dla nich otwarta. Grupa 40 dzieci ze świetlic środowiskowych z elementami socjoterapii z Opalenicy, Wojnowic, Daków Mokrych, Rudnik i Jastrzębnik odwiedziły tę na co dzień szczelnie zamkniętą, niedostępną dla niepowołanych osób bazę. Atrakcji było wiele, a oglądanie z bliska startujących i lądujących F-16 sprawiło naprawdę ogromne wrażenie.

   czytaj całośćczytaj całość...

   Dołączona galeria:

   nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

   pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


    Nasi „mali dziennikarze”

    2016-05-25

    Dnia 20 maja 2016 dzieci ze Świetlic Środowiskowych z elementami socjoterapii w Opalenicy, Wojnowicach, Rudnikach, Jastrzębnikach i Dakowach Mokrych odwiedziły Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczestniczyły w warsztatach telewizyjnych na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.
    Spełniło się ich niejedno głęboko ukryte marzenie, a mianowicie miały możliwość zmierzenia się z magią współczesnych mediów. Podczas warsztatów nasi „młodzi dziennikarze” mieli okazję wykazać się wszechstronną kreatywnością, elokwencją oraz niezwykłą odwagą. Zapoznawały się ze specyfiką pracy dziennikarzy i poznały funkcjonowanie redakcji: telewizyjnej, radiowej, tworzyły przy pomocy profesjonalistów własne informacje prasowe, stand up’y, newsy telewizyjne. Te kreatywne warsztaty pozwoliły im poznać pracę dziennikarską od podszewki. Zobaczyły na własne oczy w jaki sposób tworzy się programy w reżyserce oraz profesjonalne zdjęcia. Prowadzący zajęcia przybliżyli im tematykę filmu, oraz podpowiadali jak unikać pułapek, które czyhają podczas pracy na młodego dziennikarza. Uczniowie podczas warsztatów mieli możliwość zapoznania się także z tajnikami pracy radiowców i dziennikarzy telewizyjnych w profesjonalnie urządzonych studiach: radiowym i telewizyjnym.
    Jestem głęboko przekonana, że wizyta naszych dzieci w poznańskiej uczelni to poniekąd „inwestycja” w przyszłość, która może na przestrzeni kolejnych lat pozwolić im podjąć decyzję o wyborze swojej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Bez wątpienia wycieczka była dla nich niebywałym przeżyciem i oderwaniem od -nie zawsze przyjemnej- rzeczywistości.

    Inicjatorom całego przedsięwzięcia była Pani Dominika Narożna - Rzecznik Prasowy uczelni.


    Tekst: Iwona Tadyszak
    zdjęcia: Danuta Lisicka-Obst

    Dołączona galeria:

    nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

    pelna galeriaZobacz pełną galerię (12 fot.)...


     Biesiado- Olimpiada seniorów

     2016-05-24

     Energia, uśmiech, optymizm i chęć życia to atrybuty, które towarzyszyły seniorom podczas Biesiado-Olimpiady w Sielinku w piątek 20 maja 2016r.
     Impreza zorganizowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Opalenicy zgromadziła w sielinkowskim Centrum Wystawowo-Szkoleniowym około 220 uczestników. Połowa z nich to seniorzy z Gminy Opalenica, natomiast pozostali to zaprzyjaźnieni seniorzy z Grodziska Wlkp., Pniew, Buku oraz niemieckiego Storkow.

     czytaj całośćczytaj całość...

     Dołączona galeria:

     nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

     pelna galeriaZobacz pełną galerię (15 fot.)...


      Warsztaty Twórcze

      2016-05-12

      Jak zwykle w twórczej atmosferze nasza grupa seniorów wykonała piękne robótki. Pod czas zajęć twórczych wszyscy mogli dzielić się doświadczeniami. Powstało dużo pięknych prac: serwetki wykonane szydełkiem , plecaczki i kosmetyczki, notesiki dekorowane filcem i pudełka dekoracyjne. Spotykamy się co środę przy herbatce i milej pogawędce.

      Walentyna Śniegurska

      Dołączona galeria:

      nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

       Plenerowy sezon seniorów rozpoczęty

       2016-05-06

       Nasi seniorzy powitali już sezon rowerowy. Umówiona na godzinę 10 rano grupa pasjonatów turystyki dwukołowej, zjawiła się żeby wspólnie z perspektywy rowerowego siodełka podziwiać malownicze tereny naszej gminy. Pogoda nie sprawiła im zawodu. Piękną, słoneczną aurę w pełni wykorzystali, żeby przebyć nieforsującą trasę - Opalenica - Terespotockie - Sielinko – Opalenica. Oczywiście był też czas na odpoczynek przy kawie i samczym, domowym cieście w Gospodarstwie Agroturystycznym „RIVENDELL” państwa Laboków .
       Fantastycznie spędzone południe 5 maja 2016r. na łonie natury, wśród leśnej głuszy i śpiewu ptaków doładowało ich pozytywną energią i siłą na kolejne plenerowe eskapady.
       Uczestnikami wycieczki była 20 osobowa grupa seniorów z Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Opalenicy. Organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy.


       Iwona Tadyszak

       Dołączona galeria:

       nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

       pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


        KOMUNIKAT

        2016-05-06

        Wnioski dla osób ubiegających się
        o świadczenie wychowawcze
        Rodzina 500 plus

        począwszy od 16 maja 2016 r.

        będą wydawane i przyjmowane
        od poniedziałku do piątku

        od godz. 7.15 do godz. 15.15


        Świetlicowy turniej piłki nożnej

        2016-05-04

        Ostatnią sobotę kwietnia dzieci ze świetlic środowiskowych z elementami socjoterapii z Opalenicy, Wojnowic, Daków Mokrych, Jastrzębnik, Rudnik spędziły razem w ruchu i na świeżym powietrzu.
        Na boisku „Orlik” przy ulicy Gimnazjalnej w Opalenicy odbył się bowiem kolejny „Turniej piłki nożnej Świetlic”. Impreza skupiła około 110 uczestników, a przygotowana i przeprowadzona została przez wychowawcę i podopiecznych świetlicy z Daków Mokrych. Turniej otworzył Burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc, który życzył naszym młodym sportowcom zdrowej rywalizacji w duchu „fair play". Podczas spotkania rozegrano 10 dwudziestominutowych meczów. Po zmaganiach sportowych wszyscy uczestnicy otrzymali posiłek : ciepłe kiełbaski z bułką, napoje oraz batoniki.
        Zwyciężyła drużyna ze świetlicy w Rudnikach, 2 miejsce -Wojnowice, 3 miejsce - Dakowy Mokre, 4 miejsce połączone świetlice z Opalenicy i Jastrzębnik. Uczestnicy zostali nagrodzeni medalami i dyplomami oraz upominkami z Urzędu Miejskiego w Opalenicy.
        Imprezy tego typu uczą od najmłodszych lat szacunku do drugiej osoby i współdziałania, a także doskonalą wytrzymałość i wzmacniają odporność dziecka.
        Cieszymy się, że nasi najmłodsi podopieczni w tak licznym gronie propagują aktywny tryb życia.
        Impreza odbyła się dnia 30 kwietnia 2016r., organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy.        Iwona Tadyszak

        Dołączona galeria:

        nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

        pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


         ŚNIADANIE WIELKANOCNE W DOMU SENIORA

         2016-03-23

         Wielkanoc to najważniejsze święto chrześcijan, obchodzone na pamiątkę zmartwychwstania Chrystusa. Niesie radość i nadzieję. Z tym świętem wiąże się wiele różnych zwyczajów. Niektóre z nich przetrwały do naszych czasów, inne uległy zapomnieniu.
         Dla naszych seniorów przygotowaliśmy śniadanie – najważniejszy i starannie pielęgnowany przez nas zwyczaj tych świąt. Wielkanocne śniadanie podczas, którego dzielimy się jajkiem i składamy sobie życzenia, bez wyjątku cieszy każdego z nas. Jest to czas pełen radości ze spotkania z najbliższymi osobami i radości, że zmartwychwstał Chrystus.

         czytaj całośćczytaj całość...

         Dołączona galeria:

         nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

         pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


          Godziny pracy OPS w Wielki Piątek

          2016-03-23

          Uprzejmie informujemy, że Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy 25 marca 2016 r. (Wielki Piątek) będzie czynny od 7:15 do 12:00


          Program Rodzina 500 plus

          2016-03-23

          Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy informuje,

          że począwszy od 1 kwietnia br. wnioski w ramach programu Rodzina 500 plus
          będą wydawane i przyjmowane
          od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.15 do 17.00


          Informacja o wynikach naboru na dwa wolne stanowiska urzędnicze

          2016-03-08

          Informacja w załączniku.

          Dołączone pliki:


          Osoby do świadczenia usług opiekuńczych

          2016-03-01

          Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy poszukuje osób do świadczenia usług opiekuńczych na umowę zlecenie na terenie Gminy Opalenica. Szczegółowe informacje można uzyskać Ośrodku Pomocy Społecznej w Opalenicy, ul. Wyzwolenia 27 od poniedziałku do piątku od godz. 7.15 – 15.15 w pokoju nr 3.
          Zobacz także: archiwum"Aktualności" (archiwum)...

          przejdź do góry...

          Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy. ul. Wyzwolenia 27, 64-330 Opalenica, tel. (61)44-77-280

          Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji