Aktualności


Seniorzy na wakacyjnym szlaku

2017-07-18

Wakacje są po to, by odpocząć, by naładować baterie czy zresetować mózg. Nie oznacza to, że wyłączamy myślenie na całe dwa miesiące. Wręcz przeciwnie – mamy wówczas czas, aby nadrobić zaległości w książkach, kinie, kółkach zainteresowań.
Początek miesiąca lipca to czas, w którym seniorzy z gminy Opalenica „urlopują”. Pełen edukacji i aktywności wypoczynek organizuje dla nich Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z zarządem opalenickiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. „Letni turnus dla Seniorów” odbył się w dniach od 10 do 14 lipca 2017r. Organizatorzy urozmaicali codziennie czas swoim podopiecznym, aby nie wkradała się nuda i lenistwo. Każdy dzień rozpoczynał się ciastem i kawą w siedzibie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Parku Miejskim w Opalenicy.

czytaj całośćczytaj całość...

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

pelna galeriaZobacz pełną galerię (14 fot.)...


  Kolonie na Podhalu

  2017-07-10

  Kiedy słyszymy słowo lato oczami wyobraźni oglądamy siebie opalonych na słonecznej plaży, czy radośnie pluskających w morzu. Taki próżny relaks to sama radość, ale aktywne wakacje są też bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla współczesnej młodzieży, która całą swoją uwagę i energię skupia na gadżetach elektronicznych. Ruch, słońce, wysiłek fizyczny to wspaniała forma wypoczynku, do tego przepiękne okoliczności przyrody - czegóż więcej potrzeba?

  czytaj całośćczytaj całość...

  Dołączona galeria:

  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

  pelna galeriaZobacz pełną galerię (13 fot.)...


   Na wakacje z Muszkieterami!

   2017-07-03

   W góry pojadą dzieci z naszej placówki, którze spędzą niezapomniany czas w gronie rówieśników i poznają 8 wartości Małego Muszkietera. Wszystko dzięki ogólnopolskiej akcji „Wakacje z Muszkieterami”. Na swoje pierwsze kolonie wyjedzie łącznie ponad 1000 dzieci z całej Polski. Ambasadorką wakacyjnych wyjazdów jest Sylwia Gruchała – medalistka olimpijska. Honorowy patronat nad akcją objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

   „Wakacje z Muszkieterami” już po raz drugi organizuje Fundacja Muszkieterów, którą tworzą właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché. Dzieci w wieku 8-14 lat, które nie miałyby szansy na odpoczynek po pracowitym roku szkolnym, spędzą letnie kolonie w pięknych zakątkach Polski. Krajoznawczym wycieczkom i zajęciom w ośrodkach wypoczynkowych, będzie towarzyszyć poznawanie 8 uniwersalnych wartości, którymi powinien kierować się w życiu każdy Muszkieter. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

   Zobacz co robią Muszkieterowie i poznaj 8 wartości Muszkietera
   www.facebook.com/FundacjaMuszkieterow/
   www.wakacjezmuszkieterami.pl

   Dołączona galeria:

   nazwawyswietlana

    Czarowny, magiczny dzień…

    2017-06-23

    Czerwiec obdarowuje nas czarowną i niepowtarzalną nocą, nocą magiczną i niezwykłą, która jest czczona od wielu wieków – Nocą Świętojańską. Do dzisiaj pamiętamy o wróżbach i o obchodzeniu tej niezwykłej nocy, gdy kwiat paproci rozkwita i dzieją się cuda.

    czytaj całośćczytaj całość...

    Dołączona galeria:

    nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

    pelna galeriaZobacz pełną galerię (11 fot.)...


     Dzień pełen atrakcji…

     2017-06-20

     W czerwcową sobotę dzieci ze świetlicy środowiskowej z elementami socjoterapii w Rudnikach wyjechały pociągiem do Poznania. Wychowawczyni pani Danuta Lisicka – Obst zadbała o to, aby podczas wycieczki nikt się nie nudził. Dzieci obejrzały film pt. „Smerfy- poszukiwacze zaginionej wioski” w Multikinie w Starym Browarze. W pełni animowany film opowiadał o losach Smerfetki, która kierując się tajemniczą mapą, wraz z przyjaciółmi – Mądralą, Osiłkiem i Ciamajdą – wyruszyli w pełną przygód wyprawę do Zakazanego Lasu.
     Po seansie cała grupa przespacerowała się na Stary Rynek, gdzie podówczas odbywał się Jarmark Świętojański. Z zaciekawieniem obejrzała wioskę średniowieczną, pokazy walk wojów oraz pokaz rzemiosła dawnego- kowalstwo. Jeżeli poznańska starówka to nie mogło też zabraknąć spotkania z poznańskimi koziołkami. W licznych kramach każdy mógł kupić przeróżne pamiątki. W drodze powrotnej na poznański dworzec uczestnicy wycieczki zatrzymali się na posiłek w Mc’Donalds. Następnie obejrzeli poznańską operą oraz Pomnik Ofiar Czerwca 1956 roku. Ostatnim punktem wyprawy była sesja zdjęciowa pod Fontanną Wolności. Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domów.
     Wyjazd odbył się dnia 10 czerwca 2017r.


     Danuta Lisicka-Obst
     Iwona Tadyszak

     Dołączona galeria:

     nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

     pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


      Sezon rowerowy seniorów rozpoczęty

      2017-06-20

      Nasi seniorzy powitali sezon rowerowy. Umówiona na godzinę 10 rano grupa, zjawiła się żeby wspólnie przebyć na rowerach piękne okolice naszego miasta. Piękną, słoneczną aurę w pełni wykorzystali, żeby przebyć nieforsującą trasę - Opalenica - Terespotockie - Sielinko – Opalenica. Oczywiście był też czas na odpoczynek przy kawie i cieście.
      Fantastycznie spędzone południe 31 maja 2017r. na łonie natury, wśród leśnej głuszy i śpiewu ptaków doładowało ich pozytywną energią i siłą na kolejne plenerowe eskapady.
      Uczestnikami wycieczki była 12 osobowa grupa seniorów z Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Opalenicy. Organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy.      Iwona Tadyszak

      Dołączona galeria:

      nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

       Dzień dziecka w Krzesinach

       2017-06-19

       Po raz kolejny dzieci ze świetlic środowiskowych z elementami socjoterapii z Opalenicy, Daków Mokrych, Rudnik i Jastrzębnik swoje święto spędziły w Krzesinach pod Poznaniem. To specjalnie dla dzieci 31. Baza Lotnictwa Taktycznego ” zorganizowała pokaz sprzętu i wyposażenia, które na co dzień wykorzystują w swojej służbie żołnierze Sił Powietrznych.

       czytaj całośćczytaj całość...

       Dołączona galeria:

       nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

       pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


        „Studenci – dzieciom” na rajdowym szlaku

        2017-05-24

        W sobotę 20 maja 2017 roku dzieci ze świetlicy środowiskowej z Rudnik pod opieką pani Danuty Lisickiej- Obst wzięli udział w XXIX Wiosennym Rajdzie „Studenci - Dzieciom” zorganizowanym przez Wydziałowe Centrum Wolontariatu „VVolontario” WSE UAM. Nasza drużyna wyruszyła spod Okrąglaka ze Studentami – Przewodnikami- z Patrycją Kurek i Martą Kutnik. Do pokonania było 7 punktów, które znajdowały się w następujących miejscach: Góra Przemysła, Blubry (ul.Wroniecka), Brama Poznańska, Skwer Jasińskiego, Plac Kolegiacki, Makieta na Starym Rynku i sklep Kibica Lecha Poznań. W każdym punkcie dzieci wykonywały zadania związane z kulturą Poznania. Podczas wędrówki uczniowie zwiedzili kawałek wspaniałego miasta i dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat kultury poznańskiej. Metą Rajdu był Dom Dziecka nr 2, który znajduje się przy ulicy Pamiątkowej. Tutaj czekało na uczestników rajdu Jury, które dokonywało oceny drużyny pod kątem wykonania zadań, hasła, przebrania, proporczyka. Na mecie był też Piknik, w czasie którego dzieci mogły brać udział w ciekawych atrakcjach, zabawach i konkursach. Nasi milusińscy zmęczeni, ale pełni wrażeń i pozytywnych emocji wrócili po południu do domów.


        Danuta Lisicka-Obst

        Dołączona galeria:

        nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

        pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


         Sportowo i biesiadnie

         2017-05-23

         Majowa, wiosenna aura sprzyja realizowaniu wielu przedsięwzięć. Słońce, otaczająca nas piękna, barwna przyroda skłania do aktywnego spędzania czasu, spotkań, wyjazdów. Dnia 18 maja 2017r. „Ring” na terenie Centrum Wystawowo-Szkoleniowego w Sielinku wrzał od śpiewu i zabawy. Około 200 seniorów z gmin: Opalenica, Grodzisk Wielkopolski, Buk oraz z niemieckiego Storkow spotkało się, aby sprawdzić swoje umiejętności fizyczne, pośpiewać i pogawędzić. To XII Biesiado-Olimpiada dla Niepełnosprawnych i Seniorów zgromadziła ich tam, tak licznie. Spotkanie rozpoczęło się od występu zespołu śpiewaczego „ Wesołe Seniorki” z Opalenicy. Następnie rozegrano „igrzyska sportowe”, a młodzież opalenickiego Zespołu Szkół czuwała nad poprawnością i sprawnością ich przebiegu. Seniorzy mogli wziąć udział w konkurencjach sportowych dostosowanych do ich wieku i sprawności. Najlepsi i najsprawniejsi zostali nagrodzeni medalami i dyplomami. Po wysiłku fizycznym, każdy uczestnik zasiadł do stołu gdzie czekał na nich ciepły posiłek, ciasto oraz napoje. Tym uczestnikom, którym starczyło sił zaproponowano udział w zabawach i grach integracyjnych.

         czytaj całośćczytaj całość...

         Dołączona galeria:

         nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

         pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


          Świetlicowy turniej piłki nożnej

          2017-04-25

          Tegoroczna kwietniowa aura nie rozpieszcza nas wysokimi dodatnimi temperaturami i ciepłymi słonecznymi promieniami słońca. Nie pozwala nam odłożyć głęboko do szaf szali, czapek i ciepłych swetrów. Chmury na niebie i chłodny wiatr nie przeszkodziły jednak w przeprowadzeniu Turnieju Piłki Nożnej dla dzieci ze świetlic środowiskowych z elementami socjoterapii z Opalenicy, Wojnowic, Daków Mokrych, Jastrzębnik, Rudnik
          Pomimo nieprzychylnych warunków atmosferycznych zawody piłkarskie cieszyły się dużą frekwencją. Uczestnicy spotkali się na boisku „Orlik” w Opalenicy od godziny 10 rano w sobotę 22 kwietnia 2017r. Impreza skupiła około 110 uczestników, a przygotowana i przeprowadzona została przez wychowawcę i podopiecznych świetlicy z Daków Mokrych. Turniej został otwarty przez Burmistrza Opalenicy Tomasza Szulca. Rozegrano 10 meczów. W czasie trwania spotkań piłkarskich dzieciom zapewniono napoje i posiłek od okolicznych gastronomików.
          Zwyciężyła drużyna ze świetlicy w Wojnowicach, 2 miejsce –Dakowy Mokre, 3 miejsce - Rudniki, 4 – Jastrzębnik oraz 5 – Opalenica. Uczestnicy zostali nagrodzeni medalami i dyplomami oraz upominkami z Urzędu Miejskiego w Opalenicy.
          Organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy.


          Iwona Tadyszak

          Dołączona galeria:

          nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

          pelna galeriaZobacz pełną galerię (11 fot.)...


           Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu na scenie

           2017-04-20

           Cieszy nas fakt, że Wesołe Seniorki są pozytywnie odbierane przez społeczność lokalną. Swój radosny repertuar zaprezentowały dnia 11 kwietnia 2017r. podczas spotkania z okazji Dnia Inwalidy. Występ spotkał się ogromnym uznaniem widowni. Poza wesołymi i skocznymi piosenkami zespół zaśpiewał też teksty o naszej małej ojczyźnie - Opalenicy, co zapewne w dużej mierze przyczyniło do wywołania zachwytu i aplauzu zakończonego bisem.
           Dnia 8 kwietnia 2017r. odbyło się spotkanie, podczas którego przybliżono wielkanocną atmosferę. Wśród lokalnych formacji prezentujących swoje programy znalazły się Wesołe Seniorki oraz grupa teatralna seniorów z Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Opalenicy „ Nigdy nie jest za późno”. Artyści przedstawili pełen refleksji spektakl o tematyce wielkanocnej. Treści w nim zawarte sprawiły, że każdy kto go obejrzał zapewne choć na chwilę zadumał się nad swoim postępowaniem. Oba wydarzenia odbyły się w nowej auli widowiskowej przy ulicy Zamkowej w Opalenicy.

           Dołączona galeria:

           nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

           pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


            Wspólne przeżywanie Świąt Wielkanocnych

            2017-04-18

            Święta Wielkiej Nocy, poprzedzone są niezbędnymi przygotowaniami, zakupami, porządkami. Pragniemy, w miarę możliwości, aby oprawa świątecznych przeżyć była godna.
            Czczenie pamiątki Męki i Zmartwychwstania Jezusa jest przejawem naszej żywej wiary. Ma to również szczególne znaczenie w aspekcie rodzinnym, bo przecież każde nasze święta, oprócz wymiaru teologicznego, mają wymiar rodzinny - są wspaniałą okazją do rodzinnych spotkań.

            czytaj całośćczytaj całość...

            Dołączona galeria:

            nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

            pelna galeriaZobacz pełną galerię (11 fot.)...


             Wsparcie psychologa

             2017-04-03

             W ramach realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gminie Opalenica w Ośrodku Pomocy Społecznej w Opalenicy ul. Wyzwolenia 27, można skorzystać ze wsparcia psychologa w następujących terminach:


             13 KWIECIEŃ 2017r. 15.30-18.30
             11 MAJ 2017r. 15.30-18.30
             8 CZERWIEC 2017r. 15.30-18.30


             W CELU UMÓWIENIA SIĘ NA WIZYTĘ
             PROSIMY O WCZEŚNIEJSZY KONTAKT
             TEL. 61 44 77 280
             W GODZINACH OD 7.15 DO 15.15


             Wesołe Seniorki kończą karnawał

             2017-03-01

             Jeżeli mowa o Podkoziołku – to tylko w Nowym Tomyślu! Wspaniała impreza, którą corocznie organizuje Nowotomyski Ośrodek Kultury na stałe wpisała się w program wydarzeń niemal każdej grupy osób z powiatu nowotomyskiego, która kocha śpiew i muzykę. Tegoroczny – piętnasty już koncert pt.: „Chóralny Podkoziołek” jak zwykle spełnił nasze oczekiwania. Dnia 28 lutego 2017r. w nowotomyskiej sali widowiskowej zaprezentowało się czternaście zespołów śpiewaczych z regionu naszego powiatu. Niespodzianką był piętnasty - spontaniczny, testosteronowy zespół składający się z męskiej części każdego zespołu, który wystąpił podczas koncertu.

             czytaj całośćczytaj całość...

             Dołączona galeria:

             nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

             pelna galeriaZobacz pełną galerię (11 fot.)...
              Zobacz także: archiwum"Aktualności" (archiwum)...

              przejdź do góry...

              Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy. ul. Wyzwolenia 27, 64-330 Opalenica, tel. (61)44-77-280

              Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji