Aktualności


Szczęście zapewnione! – seniorzy podczas świętojańskiej ceremonii

2016-06-29

Wbrew potocznym opiniom Noc Kupały nie jest tym samym, co Noc Świętojańska. Ta pierwsza jest pogańskim świętem obchodzonym w noc z 21 na 22 czerwca, natomiast przypadająca dwa dni później Noc Świętojańska, została ustanowiona przez Kościół Katolicki, by wyplenić pogańskie zwyczaje. Przeprowadzane w trakcie owego święta zwyczaje i obrzędy miały zapewnić świętującym zdrowie i urodzaj.

czytaj całośćczytaj całość...

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

pelna galeriaZobacz pełną galerię (12 fot.)...


  Konkurs Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu

  2016-06-29

  Szczegóły w załącznikach:

  Dołączone pliki:


  Otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko urzędnicze - Inspektor

  2016-06-27

  Treść ogłoszenia w załącznikach:

  Dołączone pliki:


  Praca - asystent rodziny

  2016-06-23

  Treść ogłoszenia w załącznikach.

  Dołączone pliki:


  HARMONOGRAM BEZPŁATNYCH DYŻURÓW PRAWNIKA

  2016-06-23

  HARMONOGRAM BEZPŁATNYCH DYŻURÓW PRAWNIKA W OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W OPALENICY
  UL. WYZWOLENIA 27, (salka I piętro)


  26 lipiec 2016r. 16.30-19.30
  29 lipiec 2016r. 16.30-19.30
  8 sierpień 2016r. 16.30-19.30
  22 sierpień 2016r. 16.30-19.30
  12 wrzesień 2016r. 16.30-19.30
  26 wrzesień 2016r. 16.30-19.30


  W CELU UMÓWIENIA SIĘ NA WIZYTĘ PROSIMY
  O WCZEŚNIEJSZY KONTAKT TEL. 61 44 77 280
  W GODZINACH OD 7.15 DO 15.15
  LUB W OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ
  POKÓJ NR 5


  PODNIEBNY DZIEŃ DZIECKA W KRZESINACH

  2016-06-13

  Każdy chłopiec marzył w dzieciństwie, żeby zostać strażakiem, policjantem czy żołnierzem. Na chwilę postanowiliśmy spełnić to marzenie i przenieśliśmy naszych najmłodszych podopiecznych do świata zawodowych mundurów i podniebnych lotów.
  Tę niezwykłą podróż odbyli w dniu swojego święta- Dniu Dziecka. Baza Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach/ k Poznania była tego dnia dla nich otwarta. Grupa 40 dzieci ze świetlic środowiskowych z elementami socjoterapii z Opalenicy, Wojnowic, Daków Mokrych, Rudnik i Jastrzębnik odwiedziły tę na co dzień szczelnie zamkniętą, niedostępną dla niepowołanych osób bazę. Atrakcji było wiele, a oglądanie z bliska startujących i lądujących F-16 sprawiło naprawdę ogromne wrażenie.

  czytaj całośćczytaj całość...

  Dołączona galeria:

  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

  pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


   Nasi „mali dziennikarze”

   2016-05-25

   Dnia 20 maja 2016 dzieci ze Świetlic Środowiskowych z elementami socjoterapii w Opalenicy, Wojnowicach, Rudnikach, Jastrzębnikach i Dakowach Mokrych odwiedziły Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczestniczyły w warsztatach telewizyjnych na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.
   Spełniło się ich niejedno głęboko ukryte marzenie, a mianowicie miały możliwość zmierzenia się z magią współczesnych mediów. Podczas warsztatów nasi „młodzi dziennikarze” mieli okazję wykazać się wszechstronną kreatywnością, elokwencją oraz niezwykłą odwagą. Zapoznawały się ze specyfiką pracy dziennikarzy i poznały funkcjonowanie redakcji: telewizyjnej, radiowej, tworzyły przy pomocy profesjonalistów własne informacje prasowe, stand up’y, newsy telewizyjne. Te kreatywne warsztaty pozwoliły im poznać pracę dziennikarską od podszewki. Zobaczyły na własne oczy w jaki sposób tworzy się programy w reżyserce oraz profesjonalne zdjęcia. Prowadzący zajęcia przybliżyli im tematykę filmu, oraz podpowiadali jak unikać pułapek, które czyhają podczas pracy na młodego dziennikarza. Uczniowie podczas warsztatów mieli możliwość zapoznania się także z tajnikami pracy radiowców i dziennikarzy telewizyjnych w profesjonalnie urządzonych studiach: radiowym i telewizyjnym.
   Jestem głęboko przekonana, że wizyta naszych dzieci w poznańskiej uczelni to poniekąd „inwestycja” w przyszłość, która może na przestrzeni kolejnych lat pozwolić im podjąć decyzję o wyborze swojej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Bez wątpienia wycieczka była dla nich niebywałym przeżyciem i oderwaniem od -nie zawsze przyjemnej- rzeczywistości.

   Inicjatorom całego przedsięwzięcia była Pani Dominika Narożna - Rzecznik Prasowy uczelni.


   Tekst: Iwona Tadyszak
   zdjęcia: Danuta Lisicka-Obst

   Dołączona galeria:

   nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

   pelna galeriaZobacz pełną galerię (12 fot.)...


    Biesiado- Olimpiada seniorów

    2016-05-24

    Energia, uśmiech, optymizm i chęć życia to atrybuty, które towarzyszyły seniorom podczas Biesiado-Olimpiady w Sielinku w piątek 20 maja 2016r.
    Impreza zorganizowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Opalenicy zgromadziła w sielinkowskim Centrum Wystawowo-Szkoleniowym około 220 uczestników. Połowa z nich to seniorzy z Gminy Opalenica, natomiast pozostali to zaprzyjaźnieni seniorzy z Grodziska Wlkp., Pniew, Buku oraz niemieckiego Storkow.

    czytaj całośćczytaj całość...

    Dołączona galeria:

    nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

    pelna galeriaZobacz pełną galerię (15 fot.)...


     Warsztaty Twórcze

     2016-05-12

     Jak zwykle w twórczej atmosferze nasza grupa seniorów wykonała piękne robótki. Pod czas zajęć twórczych wszyscy mogli dzielić się doświadczeniami. Powstało dużo pięknych prac: serwetki wykonane szydełkiem , plecaczki i kosmetyczki, notesiki dekorowane filcem i pudełka dekoracyjne. Spotykamy się co środę przy herbatce i milej pogawędce.

     Walentyna Śniegurska

     Dołączona galeria:

     nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

      Plenerowy sezon seniorów rozpoczęty

      2016-05-06

      Nasi seniorzy powitali już sezon rowerowy. Umówiona na godzinę 10 rano grupa pasjonatów turystyki dwukołowej, zjawiła się żeby wspólnie z perspektywy rowerowego siodełka podziwiać malownicze tereny naszej gminy. Pogoda nie sprawiła im zawodu. Piękną, słoneczną aurę w pełni wykorzystali, żeby przebyć nieforsującą trasę - Opalenica - Terespotockie - Sielinko – Opalenica. Oczywiście był też czas na odpoczynek przy kawie i samczym, domowym cieście w Gospodarstwie Agroturystycznym „RIVENDELL” państwa Laboków .
      Fantastycznie spędzone południe 5 maja 2016r. na łonie natury, wśród leśnej głuszy i śpiewu ptaków doładowało ich pozytywną energią i siłą na kolejne plenerowe eskapady.
      Uczestnikami wycieczki była 20 osobowa grupa seniorów z Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Opalenicy. Organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy.


      Iwona Tadyszak

      Dołączona galeria:

      nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

      pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


       KOMUNIKAT

       2016-05-06

       Wnioski dla osób ubiegających się
       o świadczenie wychowawcze
       Rodzina 500 plus

       począwszy od 16 maja 2016 r.

       będą wydawane i przyjmowane
       od poniedziałku do piątku

       od godz. 7.15 do godz. 15.15


       Świetlicowy turniej piłki nożnej

       2016-05-04

       Ostatnią sobotę kwietnia dzieci ze świetlic środowiskowych z elementami socjoterapii z Opalenicy, Wojnowic, Daków Mokrych, Jastrzębnik, Rudnik spędziły razem w ruchu i na świeżym powietrzu.
       Na boisku „Orlik” przy ulicy Gimnazjalnej w Opalenicy odbył się bowiem kolejny „Turniej piłki nożnej Świetlic”. Impreza skupiła około 110 uczestników, a przygotowana i przeprowadzona została przez wychowawcę i podopiecznych świetlicy z Daków Mokrych. Turniej otworzył Burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc, który życzył naszym młodym sportowcom zdrowej rywalizacji w duchu „fair play". Podczas spotkania rozegrano 10 dwudziestominutowych meczów. Po zmaganiach sportowych wszyscy uczestnicy otrzymali posiłek : ciepłe kiełbaski z bułką, napoje oraz batoniki.
       Zwyciężyła drużyna ze świetlicy w Rudnikach, 2 miejsce -Wojnowice, 3 miejsce - Dakowy Mokre, 4 miejsce połączone świetlice z Opalenicy i Jastrzębnik. Uczestnicy zostali nagrodzeni medalami i dyplomami oraz upominkami z Urzędu Miejskiego w Opalenicy.
       Imprezy tego typu uczą od najmłodszych lat szacunku do drugiej osoby i współdziałania, a także doskonalą wytrzymałość i wzmacniają odporność dziecka.
       Cieszymy się, że nasi najmłodsi podopieczni w tak licznym gronie propagują aktywny tryb życia.
       Impreza odbyła się dnia 30 kwietnia 2016r., organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy.       Iwona Tadyszak

       Dołączona galeria:

       nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

       pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


        ŚNIADANIE WIELKANOCNE W DOMU SENIORA

        2016-03-23

        Wielkanoc to najważniejsze święto chrześcijan, obchodzone na pamiątkę zmartwychwstania Chrystusa. Niesie radość i nadzieję. Z tym świętem wiąże się wiele różnych zwyczajów. Niektóre z nich przetrwały do naszych czasów, inne uległy zapomnieniu.
        Dla naszych seniorów przygotowaliśmy śniadanie – najważniejszy i starannie pielęgnowany przez nas zwyczaj tych świąt. Wielkanocne śniadanie podczas, którego dzielimy się jajkiem i składamy sobie życzenia, bez wyjątku cieszy każdego z nas. Jest to czas pełen radości ze spotkania z najbliższymi osobami i radości, że zmartwychwstał Chrystus.

        czytaj całośćczytaj całość...

        Dołączona galeria:

        nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

        pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


         Godziny pracy OPS w Wielki Piątek

         2016-03-23

         Uprzejmie informujemy, że Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy 25 marca 2016 r. (Wielki Piątek) będzie czynny od 7:15 do 12:00


         Program Rodzina 500 plus

         2016-03-23

         Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy informuje,

         że począwszy od 1 kwietnia br. wnioski w ramach programu Rodzina 500 plus
         będą wydawane i przyjmowane
         od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.15 do 17.00


         Informacja o wynikach naboru na dwa wolne stanowiska urzędnicze

         2016-03-08

         Informacja w załączniku.

         Dołączone pliki:


         Osoby do świadczenia usług opiekuńczych

         2016-03-01

         Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy poszukuje osób do świadczenia usług opiekuńczych na umowę zlecenie na terenie Gminy Opalenica. Szczegółowe informacje można uzyskać Ośrodku Pomocy Społecznej w Opalenicy, ul. Wyzwolenia 27 od poniedziałku do piątku od godz. 7.15 – 15.15 w pokoju nr 3.


         Otwarty i konkurencyjny nabór na dwa wolne stanowiska urzędnicze w Ośrodku Pomocy Społecznej - inspektor

         2016-02-22

         Opalenica, 22 lutego 2016r.


         DYREKTOR OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W OPALENICY

         ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór

         na dwa wolne stanowiska urzędnicze w Ośrodku Pomocy Społecznej

         w Opalenicy, ul. Wyzwolenia 27, 64-330 Opalenica

         Stanowisko pracy:
         Inspektor

         czytaj całośćczytaj całość...

         Dołączone pliki:


         ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE 500+

         2016-02-19

         logo


         Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy informuje, iż na mocy ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci będzie realizował zadania z zakresu świadczenia wychowawczego (500+).

         czytaj całośćczytaj całość...


         Składanie wniosków za pomocą systemu teleinformatycznego

         2016-02-19

         Portal do składania wniosków w formie elektronicznej: https://empatia.mpips.gov.pl/

         Na portalu emp@tia można wypełnić wniosek dla siebie lub innej osoby i przesłać go do OPS (Ośrodka Pomocy Społecznej) lub urzędu właściwego dla twojego miejsca zamieszkania.

         czytaj całośćczytaj całość...

         Dołączone pliki:


         TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

         2016-02-18

         INICJATYWA
         „TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM”

         Ministerstwo Sprawiedliwości wyszło z inicjatywą zorganizowania „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, której celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

         W dniach od 22 do 27 lutego 2016 r. w trakcie pełnionych dyżurów, osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawników, psychologów oraz przedstawicieli Naczelnej Rady Adwokackiej, Krajowej Izby Radców Prawnych, Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Dziecka, Komendy Głównej Policji, Komendy Głównej Straży Granicznej, Prokuratury Generalnej, Krajowej Rady Komorniczej, Krajowej Rady Notarialnej, Krajowej Rady Kuratorów, a także Naczelnej Izby Lekarskiej.

         Na terenie województwa wielkopolskiego dyżury będą się odbywały w Fundacji „Dziecko w Centrum” w Poznaniu przy ul. Zeylanda 9/3, (tel. 786 160 100, e-mail: pomoc@pokrzywdzeni.poznan.pl) od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz w sobotę w godzinach od 10.00 do 13.00.

         Dodatkowe informacje na temat „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” dostępne są na stronie internetowej pod adresem www.pokrzywdzeni.gov.pl

         Lista punktów pomocy i plakat w załącznikach.

         Dołączone pliki:


         Wesołe seniorki zakończyły karnawał

         2016-02-15

         „Wesołe Seniorki” zakończyły karnawał spędzają go na scenie. Pierwszy z występów odbył się w sali wiejskiej w Rudnikach dnia 7 lutego 2016r. Był to przegląd zespołów muzycznych z terenu Gminy Opalenicy pt.: „Wspomnień Czar. Piosenki Maryli Rodowicz”. Na scenie pojawili się wic wykonawcy w barwnych stylizacjach. Królowały długie suknie, mnóstwo barw, pióra, kapelusze, gitary czyli atrybuty kojarzące się z tą niesamowicie kreatyną artystką. Podczas przeglądu na scenie prezentowały swój repertuar zespoły z gminy Opalenica, a wśród nich „Wesołe Seniorki".
         Kolejnym wydarzeniem muzycznym podczas którego „Wesołe Seniorki” reprezentowały naszą gminę to XIV edycja Chóralnego Podkoziołka, który odbył sie w Nowotomyskim Ośrodku Kultury dnia 9 lutego 2015r. Wystąpiło 15 chórów oraz zespołów śpiewaczych z terenu powiatu nowotomyskiego. Wśród nich znalazły się też „Wesołe Seniorki” ze swoim skocznym repertuarem. Po występach scenicznych był tez czas na zabawę podkoziołkową i ciepły posiłek.

         Iwona Tadyszak

         Dołączona galeria:

         nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

         pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


          Grupa „Nigdy nie jest za późno” u gospodyń w Rudnikach

          2016-02-04

          Grupa teatralna „Nigdy nie jest za późno” nieustannie prezentuje swoje sztuki na deskach scen naszego powiatu. Tym razem swoją sentymentalną sztukę „Gość oczekiwany” pokazała w Rudnikach dla Koła Gospodyń Wiejskich. Spotkanie noworoczne, na które gospodynie z Rudnik zaprosiły naszych aktorów odbyło się dnia 26 stycznia 2016r. w tamtejszej sali wiejskiej. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze i przy syto zastawionych smacznymi przekąskami stołach.


          Iwona Tadyszak

          Dołączona galeria:

          nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

          pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...
           Zobacz także: archiwum"Aktualności" (archiwum)...

           przejdź do góry...

           Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy. ul. Wyzwolenia 27, 64-330 Opalenica, tel. (61)44-77-280

           Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji