Internetowy serwis informacyjny Ośrodka Pomocy Społecznej w Opalenicy 2014-12-20
 
 
         Menu Główne

  

Aktualności

  

Terminy wypłat świadczeń

  

Świadczenia

  

Druki

  

Wymagane dokumenty

  

Prawo

  

Europejski Fundusz Społeczny

  

Telefony zaufania

  

Ważne adresy

  

Polecane strony

  

Przeciwdziałanie przemocy. Zespół Interdyscyplinarny

  

Nabory na stanowiska

  

Świetlica Środowiskowa
z Elementami Socjoterapii

  

Dom Dziennego Pobytu
dla Seniorów

  

Kontakt
 
Grudzień 2014

Licznik odwiedzin:
20373
    Aktualności

  ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

  2014-12-05

  Już po raz 17 Banki Żywności organizowały w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie świąteczną zbiórkę jedzenia, które zostanie przekazane najuboższym. Wiele osób doświadcza ubóstwa, dlatego Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy chcąc zapewnić potrzebującym wsparcie w postaci produktów spożywczych w dniach od 28 listopada do 30 listopada 2014 r. przystąpił do Świątecznej Zbiórki Żywności. Mając świadomość, że w wielu domach prezenty pozostaną marzeniem, a codziennością jest wybór tego, z czego trzeba jeszcze zrezygnować, każdy z nas może przyczynić się do wzbogacenia atmosfery przeżywania świąt i podarowania odrobiny radości osobom potrzebującym.
  W tegorocznej zbiórce uczestniczyło 95 wolontariuszy z Zespołu Szkół i Gimnazjum w Opalenicy, zachęcało do zakupu i przekazania jakichkolwiek produktów spożywczych na rzecz osób potrzebujących. Zebrane w sześciu sklepach artykuły, w ilości 1.117,00 kg. trafiły do Ośrodka Pomocy Społecznej, gdzie zostały posegregowane, zaewidencjonowane i od 3 grudnia 2014 r. zostaną rozdysponowane wśród najbardziej potrzebujących rodzin.
  Wszystkim życzliwym osobom, które przyczyniły się do powodzenia akcji, składamy serdeczne podziękowania. W szczególności dziękujemy młodzieży, właścicielom sklepów oraz wszystkim osobom, które dzieliły się zakupionymi produktami. Zebrana ilość darów świadczy o hojności naszej społeczności i zrozumieniu drugiego człowieka.
  Jednocześnie życzymy zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych wiary, nadziei i miłości.


  Małgorzata Brzeziecka  Seniorzy z przedstawieniem u Albertynek

  2014-11-03

  Nasza grupa teatralna „Nigdy nie jest za późno” odwiedziła Dom Pomocy dla osób starszych w Opalenicy prowadzony prze Zgromadzenie Sióstr Albertynek. Dom mieści się przy ulicy Młyńskiej i obecnie przebywa w nim około 20 podopiecznych. Podopiecznymi są starsze siostry, ale także ludzie chorzy, starsi, których nie stać na miejsce w domach opieki. Nasi aktorzy przedstawili spektakl pt.: „Kopciuszek” z udziałem lalek. Ten gatunek sztuki zwany jest bunraku czyli tradycyjną formą teatru japońskiego gdzie narrator opowiada historię, a aktorzy – lalkarze przedstawiają ją widzom lakami. Historia pięknej panny o przydomku Kopciuszek jest nam wszystkim doskonale znana i cały czas wzrusza niemal każdego z nas. Tak było też tym razem. Po barwnym przedstawieniu wystąpiła zaprzyjaźniona z naszym Domem Nadia, która zatańczyła ludowy taniec kazachski. Ten pełen powabu i lekkości występ zachwycił nas bardzo.
  Po części artystycznej wszyscy razem zasiedliśmy do stołów, gdzie przy kawie i cieście oddaliśmy się ciekawym pogawędkom.
  Mamy nadzieję, że naszą wizytą na chwile przenieśliśmy podopiecznych Domu Pomocy w Opalenicy w świat magii i że pozwoliliśmy im oderwać się od codziennych zmagań z chorobą, samotnością i tęsknotą.
  Charyzmatem Zgromadzenia Sióstr Albertynek jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym, podobnie jak to czynił ich założyciel. św. Brata Alberta Adama Chmielowskiego. Nasi seniorzy także przyczynili się do wniesienia odrobiny radości i fantazji do ich życia.


  Iwona Tadyszak

  Dołączona galeria:

  Zobacz pełną galerię (9 fot.)
  Piękny Poznań odkryty przez naszych najmłodszych

  2014-10-28

  Poznańska starówka z renesansowym ratuszem i słynnymi koziołkami ma magiczną atmosferę. Ponad sto dzieci ze świetlic środowiskowych z elementami socjoterapii z Opalenicy, Wojnowic, Rudnik, Jastrzębnik i Daków Mokrych wybrało się w dniach 21 i 23 października na dwugodzinny relaksujący spacer po Poznaniu w towarzystwie przewodnika. Celem było zdobycie więcej interesujących informacji na temat tego pełnego kontrastów miasta. Dzieci rozpoczynały zwiedzanie od Alei Marcinkowskiego, a następnie podążając Traktem Królewskim odwiedziły Katedrę, Pałac Górków, Stary Rynek i Zamek Przemysła. Mieszkamy tak niedaleko od Poznania a niewielu z nas wie, że na przykład Poznański zamek królewski na Górze Przemysła przez większość historyków uznawany jest za najstarszą rezydencję królewską w Polsce. To tam narodziło się godło państwa polskiego - biały orzeł na czerwonym tle. Wielu innych ciekawych informacji i cennej wiedzy zdobyli młodzi mieszkańcy naszej gminy podczas wyprawy do Poznania. Spacer z przewodnikiem zakończył się smacznym obiadem i deserem w restauracji Madagaskar.
  Historyczny Poznań to klasyczne wycieczki adresowane do każdego, kto jest ciekaw naszego byłego wojewódzkiego miasta – zarówno młodszy jak i starszy usłyszy i zobaczy coś ciekawego. Jedno jest pewne - to nie ostatnia nasza wyprawa do Poznania. Przed nami jeszcze wiele do zdobycia.


  Iwona Tadyszak

  Dołączona galeria:

  Zobacz pełną galerię (8 fot.)
  Rowerem po naszej Gminie

  2014-10-09

  Październik rozpieszcza nas nadal słoneczną aurą, dzięki czemu mamy w sobie dużo sił i chęci do aktywności. Okolice Opalenicy są niezwykle urokliwe i wcale nie trzeba przemierzać setek kilometrów, żeby nacieszyć oczy pięknymi krajobrazami. Trzydziesto- osobowa grupa seniorów z Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Opalenicy z rowerowego siodełka podziwiała urokliwe krajobrazy i interesujące wsie Gminy Opalenica. Rajd rowerowy odbył się 7 października 2014r. Nieforsująca trasa, miłe towarzystwo, przygotowany posiłek i napoje zapewniły uczestnikom przyjemne spędzenie wolnego czasu i w dodatku bardzo aktywnie.
  Organizatorem rajdu był Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy.


  Iwona Tadyszak

  Dołączona galeria:
  Zapytanie ofertowe na kurs opiekuna osoby starszej i opiekuna osoby zależnej

  2014-10-09


  Zapytanie ofertowe na kurs opiekuna osoby starszej i opiekuna osoby zależnej

  Zapytanie ofertowe na kurs komputerowy

  2014-10-09


  Zapytanie ofertowe na kurs komputerowy

  Zapytanie ofertowe na kurs obsługi kas fiskalnych (z fakturowaniem)

  2014-10-06


  Zapytanie ofertowe na kurs obsługi kas fiskalnych (z fakturowaniem)

  Ogólnopolski Przegląd Sceniczny „Starsi Panowie Dwaj”

  2014-09-23

  Zespół teatralny pod przewodnictwem Walentyny Śniegurskiej z Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Opalenicy miał zaszczyt reprezentować nasze miasto w Ogólnopolskim Przeglądzie Scenicznym „Starsi Panowie Dwaj” pod patronatem Stowarzyszenia Pomocy Ludziom Starszym i Niepełnosprawnym im. Papieża Jana Pawła II w Krakowie, który odbył się w Solinie w WDW Jawor od 15 do 19 września 2014.
  Grupa przedstawiła spektakl „Powróćmy jak za dawnych lat”. Sztuka dotyczyła czasów średniowiecza i renesansu. Przedstawiała wartość i życie kobiet w tych czasach.
  Grupę pod nazwą „Nigdy nie jest za późno” nazwaliśmy tak dlatego, że w każdym wieku można realizować się i spełniać marzenia. Sztukę nagrodzono dyplomem i pamiątką w postaci maski scenicznej za udział w przedstawieniu.
  W czasie wolnym przy pięknej pogodzie pływaliśmy promem po Jeziorze Solina , zwiedzaliśmy Zaporę Solińską a również Cerkiew Prawosławną i Sad Biblijny.

  Walentyna Śniegurska

  Dołączona galeria:

  Zobacz pełną galerię (8 fot.)
  Świetlice na rajdzie „Klonowego Liścia”

  2014-09-10

  Tradycyjnie w pierwszym wrześniowym weekendzie na ternie pojezierza międzychodzko-sierakowskiego odbył się Ogólnopolski Jesienny Rajd Abstynencki „Klonowego Liścia”. Tegoroczna 28 edycja rajdu miała start we wsi Ławica, a szlak prowadził do Chalina. Mnóstwo ciekawych i nieprawdopodobnych informacji na temat tamtejszej fauny i flory zebrali uczestnicy podczas spaceru z przewodnikiem.
  W rajdzie uczestniczyło kilkuset uczestników z całej Polaki w tym jak co roku 40-osobowa grupa z gminy Opalenica.
  Opaleniccy uczestnicy, dzieci ze świetlic środowiskowych z elementami socjoterapii z Opalenicy, Wojnowic, Rudnik, Daków Mokrych sobotę i niedzielę (6-7 września) spędziły niezwykle aktywnie. Sobotnia część rajdu, rozpoczęła się w Ławicy. Po oficjalnym otwarciu rajdu, odbyły się biegi przełajowe i w tej konkurencji młodzi opaleniczanie zdobyli kilka medali. W samo południe wyruszyła kolumna rajdowa z Ławicy do Chalina, która podzielona na grupy, pod opieką przewodników spacerowała pięknymi zakątkami międzychodzkiej ziemi. Spacer uwieńczono ciepłym posiłkiem.
  Po powrocie do Sierakowa odbyła się Msza Św. Polowa, a po niej gry integracyjne i zabawy taneczne.
  W niedzielę w ramach rajdu odbyły się turnieje sportowe, w których nasze dzieci zaznaczyły również swoją obecność zdobywając trofea pucharowe. Następnie wręczono uczestnikom nagrody i upominki. Popołudniu dzieci przepełnione wrażeniami wróciły do domów.


  Iwona Tadyszak

 • więcej ...
   Rajd Klonowego Liścia 2014 w powiecie międzychodzkim tradycyjnie odbywa się co roku w pierwszy wrześniowy weekend. W tym roku uczestnicy rajdu wybrali się na sobotnie przełaje z Ławicy do Chalina. Wcześniej w Ławicy dzieci i dorośli uczestnicy rajdu Klonowego Liścia ścigali się w bieganiu.
   W rajdzie uczestniczyło około 40 dzieci ze świetlic z środowiskowych z elementami socjoterapii w Opalenicy, Wojnic, Rudnik i Dakowych Mokrych.
   Uczestnicy z naszych świetlic zdobyli medale w następujących konkurencjach: Piłka nożna, biegi, rzut kaloszem, rzut rzutkami do tarczy.


   WYJAZD godz. 6:45

   PROGRAM XXVIII OGÓLNOPOLSKIEGO JESIENNEGO RAJDU ABSTYNECKIEGO „KLONOWEGO LIŚCIA” 2014

   Sobota, 6 września:

   8:00- zakwaterowanie na terenie Ośrodka TKKF w Sierakowie, zgłoszenie na zawody sportowe
   8:30 – informacje dla kierowców autokarów – biuro rajdu
   9:00 - wyjazd uczestników Rajdu do Puszczy Noteckiej
   10:00 – otwarcie rajdu
   10:30 - biegi przełajowe- dzieci + dorośli
   12:00 - wymarsz na trasę rajdu- Puszcza Notecka. Trasa liczy ok. 8 km.
   15:30 – Grochówka, powrót do Ośrodków
   19:00 - msza św. Polowa – OSiR Sieraków
   20:30 – 1:00 - zabawa taneczna z zespołem "Szafiry"- ośrodek TKKF ( loteria fantowa)

   Niedziela, 7 września:

   8:00 –9:00 - śniadanie -stołówka TKKF
   9:00 - blok imprez rekreacyjno-sportowych - Ośrodek TKKF
   Turniej strzelecki, turniej piłki siatkowej, turniej piłki nożnej, turniej drużynowy w kręgle: przewiduje się start po jednej drużynie 3-osobowej z Klubu, turniej darta- dzieci, biegi dla dzieci, blok konkurencji zręcznościowych dla dzieci
   13:00 – koncert muzyczny
   13:30 - wręczenie nagród i upominków
   14:00 - uroczyste zakończenie Rajdu

   POWRÓT OKOŁO GODZ. 15:30/16:00- dzieci zostaną odwiezione autokarem pod Szkoły Podstawowe w Rudnikach, Jastrzębnikach, Opalenicy, Wojnowicach i Dakowych Mokrych

 • Dołączona galeria:

  Zobacz pełną galerię (11 fot.)
  Seniorzy na grzybach

  2014-09-08

  Kończące się tego roku lato, rozpieszcza nas piękną aurą. Słońce i wysoka temperatura sprzyjają aktywności na świeżym powietrzu. Warto więc wyjść z domu i pojeździć na rowerze, pospacerować z kijkami czy odwiedzić okoliczne lasy. Grupa około 40 seniorów z Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Opalenicy w ramach propagowania aktywności i zdrowia, wyjechała do lasu w Jastrzębsku w poszukiwaniu grzybów. Spacer po lesie okazał się dla nich niezwykle owocny . Każdy z uczestników zebrał koszyk grzybów, które z ogromnym apatytem zjedli w domach na obiad. Dwugodzinny spacer po lesie w miłym towarzystwie, zakończył się ze smacznym ciastem drożdżowym i ciepłą kawą.
  Nasi seniorzy bardzo chętnie uczestniczą w tego typu wyprawach. Mamy nadzieję, że korzystna aura utrzyma się jeszcze we wrześniu, albowiem mamy w planach zorganizować rajd rowerowy.


  Iwona Tadyszak

  Dołączona galeria:
  Zapytanie ofertowe

  2014-08-22


  Zapytanie ofertowe na kurs florystyczny
  Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu florystycznego

  Dołączone pliki:


  1) Zapytanie ofertowe     Zobacz także: Aktualności - archiwum (12-76 z 76)


         Świadczenia

  

Pomoc Społeczna

  

Świadczenia rodzinne i zasiłki dla opiekunów

  

Fundusz alimentacyjny

  

Dodatki mieszkaniowe i dodatek energetyczny

  

Stypendia
 
         Druki

  

Pomoc Społeczna

  

Świadczenia rodzinne

  

Fundusz alimentacyjny

  

Dodatki mieszkaniowe i dodatek energetyczny

  

Stypendia
 
         Wymagane dokumenty

  

Pomoc Społeczna

  

Świadczenia rodzinne i zasiłki dla opiekunów

  

Fundusz alimentacyjny

  

Dodatki mieszkaniowe i dodatek energetyczny

  

Stypendia
 
Get Adobe Flash player


 
 


 

 
Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy. ul. Wyzwolenia 27, 64-330 Opalenica, tel. (61)44-77-280

 
Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji