Aktualności


Wiedzy nigdy za wiele… - szkolenie dla kadry opalenickich placówek oświatowych i wychowawczych.

2015-11-24

Pedagodzy, nauczyciele, wychowawcy świetlic środowiskowych z elementami socjoterapii oraz członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Opalenicy uczestniczyli w ciekawym szkoleniu. Szkolenie było zorganizowane dla tych grup zawodowych, które spotykają się z tematyką nadużywania środków odurzających przez swoich podopiecznych. Cztery godziny szkoleniowe w pełni wykorzystano do przekazania wiedzy teoretycznej i praktycznej.

czytaj całośćczytaj całość...

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

  Pokłosie aktywnej twórczości seniorów

  2015-11-13

  Amerykańska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów Joan Baez śpiewała: "Nie możesz wybrać, jak umrzesz i kiedy. Możesz tylko decydować o tym, jak żyjesz. Teraz.” I właśnie temu, jak żyjemy, co robimy i co lubimy poświęcone było spotkanie seniorów Domu Dziennego Pobytu w Opalenicy. Spotkanie odbyło się dnia 12.11 2015r. w holu Zespołu Szkół w Opalenicy od godziny 16.00. Uczestniczyło w nim około 60 osób, w tym Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Opalenicy - Dorota Szuwalska-Kasprzak, Burmistrz Opalenicy - Tomasz Szulc, Dyrektor Zespołu Szkół - Genowefa Wasiak, przedstawiciel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie - Łukasz Nyczkowski oraz Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opalenicy.

  czytaj całośćczytaj całość...

  Dołączona galeria:

  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

  pelna galeriaZobacz pełną galerię (17 fot.)...


   „Na grzyby po zdrowie”

   2015-11-06

   Wszyscy wiemy, że okres jesienny to czas grzybobrania. Bieżący rok był bardzo suchy więc i grzybów w lasach niewiele. Pomimo to, seniorzy z Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Opalenicy wybrali się na poszukiwanie tych smacznych leśnych owoców do Jastrzębska. Udało się znaleźć w leśnej ściółce niewiele grzybów ale za to zdrowe i rześkie powietrze sprawiło, że leśna wyprawa okazała się czystym relaksem. Spacery wokół drzew poprawiają nastrój. A dzieje się tak dlatego, że olejki eteryczne wydzielane przez drzewa leczniczo wpływają na nasze organizmy. Na przykład brzoza łagodzi stany depresyjne, dąb poprawia krążenie, a kasztanowiec poprawia samopoczucie. Po spacerze każdy uczestnik zjadł smaczne ciasto i napił się ciepłej kawy.
   Członkowie Domu Dziennego Pobytu dla Seniora jednogłośnie przyznają, że takie wspólne spotkania integrują, a przede wszystkim pozwalają nam zdrowiej żyć.
   Wyjazd odbył się 4 listopada 2015r., organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy.


   Iwona Tadyszak

   Dołączona galeria:

   nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

    Nasi seniorzy podczas „Koncertu na Srebrną Nutę”

    2015-10-08

    Nasz zespól muzyczny Wesołe Seniorki jest dumny, że może uczestniczyć w różnego rodzaju cenionych wydarzeniach muzycznych na terenie naszego powiatu, jak Chóralny Podkoziołek w Nowym Tomyślu czy Wspomnień Czar w Opalenicy. Z chęcią uczestniczy też corocznie w ”Koncercie na Srebrną Nutę”, którego gospodarzami są grodziscy seniorzy. Tegoroczny koncert odbył się po raz 10 i uczestniczyło w nim tyleż samo zespołów. Tym razem koncertowano w grodziskiej hali sportowej. Podczas imprezy można było podziwiać rękodzieła wykonane podczas warsztatów w Domach Dziennego Pobytu z Grodziska Wlkp., Pniew, Opalenicy, Buku i Swarzędza. Wesołe Seniorki na scenie zaprezentowały 3 utwory. Po zakończeniu części muzycznej spotkania seniorów, ogłoszono także wyniki konkursu plastycznego, w którym brały udział wymienione domy seniorów. Nasz opalenicki Dom zajął 3 miejsce. Naszą pracą konkursową była Makieta Dawnej Opalenicy wykonana z pierników. Dzieło przygotowywano dwa miesiące podczas warsztatów twórczych w Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów.
    Koncert odbył się w sobotę 3 października 2015r.

    Iwona Tadyszak

    Dołączona galeria:

    nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

    pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


     Jesienny Turniej Sprawnościowy Świetlic

     2015-09-30

     Tegoroczna aura pozwala nam bardzo długo czerpać korzystać z dobroczynnego wpływu aktywności na świeżym powietrzu. Wtorkowe popołudnie 29 września dzieci ze Świetlic Środowiskowych z elementami socjoterapii z Opalenicy, Wojnowic, Rudnik, Daków Mokrych oraz Jastrzębnik rozpoczęły bardzo aktywnie i radośnie. Pogoda sprzyjała zawodom sportowym, które odbyły się w Rudnikach na świeżym powietrzu, w bardzo licznym gronie.
     Gospodarzem „I Jesiennego Turnieju Sprawnościowego Świetlic” była świetlica z Rudnik. Turniej został otwarty przez Burmistrza Opalenicy Tomasza Szulca oraz Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej Dorotę Szuwalską-Kasprzak.
     Wychowawca - pani Danuta Lisicka Obst oraz pan Jakub Koszuta przygotowali dla wszystkich uczestników wspaniałe igrzyska sportowe. Konkurencji było 5, a każda z nich dopasowana do wieku i sprawności uczestników. Nasi najmłodsi sportowcy mogli uczestniczyć w konkurencji: slalom z kijem do unihokeja, rzut obręczami, strzał piłką nożną na bramkę, rzut piłką siatkową. Po zmaganiach sportowych uczestnicy usmażyli sobie kiełbaski na ognisku oraz zjedli smaczne drożdżówki. Najlepsi i najsprawniejsi zostali nagrodzeni dyplomami. Po trzech intensywnie spędzonych godzinach, dzieci pełne pozytywnych wrażeń powróciły do domów.
     Organizatorem imprezy był Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy.


     Iwona Tadyszak

     Dołączona galeria:

     nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

     pelna galeriaZobacz pełną galerię (12 fot.)...


      WRZEŚNIOWY RAJD ROWEROWY SENIORÓW

      2015-09-25

      Dnia 23 września 2015r. grupa seniorów z Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów przemierzyła okolice Opalenicy na rowerach. Pokonali malowniczą trasę : Opalenica - Jastrzębniki – Rudniki-Opalenica. Nie zabrakło też pikniku z ciastem i kawą w Rudnikach. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego ile korzyści zdrowotnych płynie z jazdy na rowerze. Dlatego też świeże powietrze, ruch oraz doborowe towarzystwo to najlepsza forma wypoczynku i wspaniała recepta na udane południe.
      W rajdzie uczestniczyło 15 osób, organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy.


      Iwona Tadyszak

      Dołączona galeria:

      nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

      pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


       Pożegnanie lata – czyżby?...

       2015-09-15

       W sobotę 12 września seniorzy opalenickiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów świętowali zakończenie lata. Pogoda była znakomita, humory dopisywały więc wszystko sprzyjało plenerowej integracji seniorów. Owo „zakończenie lata” traktowali raczej z przymrużeniem oka, bo nikomu nie tęskno do szarugi i słoty. Impreza odbyła się w Wigwamie w Parku Miejskim.
       Seniorzy po raz kolejny udowodnili, że można się świetnie bawić i uśmiechać niezależnie od wieku. Podczas imprezy, na której gościli Burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Opalenicy Dorota Szuwalska-Kasprzak oraz Poseł na Sejm Jakub Rutnicki uczestnicy pełni energii tańcowali co sił w nogach.
       Wszyscy zgromadzeni mogli posilić się kiełbasą i bigosem oraz smacznymi pączkami. Świętowanie w towarzystwie przyjaciół oraz nastroje były tak wspaniałe jak mijające lato. Jak zwykle organizatorzy czyli Zarząd Związku w Opalenicy stanęli na wysokości zadania i stworzyli dla swoich członków wspaniałą okazję do integracji w gronie sympatyków i przyjaciół, dodatkowo wśród pięknych okolicznościach opalenickiej przyrody.


       Iwona Tadyszak

       Dołączona galeria:

       nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

       pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


        Nasze dzieci na szlaku „Rajdu Klonowego Liścia”

        2015-09-15

        Wrześniowy weekend (5-6.09.2015r.) dzieci z naszej gminy spędziły na terenie Sierakowskiego Parku Krajobrazowego. Odbywał się tam bowiem XXIX Ogólnopolski Jesienny Rajd Abstynencki „Klonowego Liścia” 2015. W tym roku w rajdzie uczestniczyło 45 dzieci oraz opiekunowie ze świetlic środowiskowych z elementami socjoterapii z Opalenicy, Wojnowic, Rudnik, Jastrzębnik i Daków Mokrych.
        Uczestnicy rajdu gościli się w ośrodku Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Sierakowie. Sobotnia część rajdu, rozpoczęła się biegiem przełajowym. Następnie nasi turyści spacerowali około 10 kilometrowym szlakiem po Puszczy Noteckiej, co uwieńczono ciepłym posiłkiem na mecie rajdu. Po powrocie do Sierakowa odbyła się Msza Św. Polowa, a po niej gry integracyjne i zabawy taneczne. W niedzielę w ramach rajdu odbyły się turnieje rekreacyjno-sportowe, w których nasze dzieci zaznaczyły również swoją obecność zdobywając medale. Następnie wręczono uczestnikom nagrody i upominki, po czym pełne wrażeń i satysfakcji wróciły do domów.

        czytaj całośćczytaj całość...

        Dołączona galeria:

        nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

        pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


         PRACA asystent rodziny

         2015-09-15

         Treść ogłoszenia w załączniku.

         Dołączone pliki:


         Wernisaż wystawy „ Piękno Wokół Nas”

         2015-09-14

         W niedzielę 30 sierpnia 2015r. w małej salce Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury „Taklamakan” w Opalenicy odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych uczestniczek zajęć w Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Opalenicy. Otwarcia wystawy dokonały dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Opalenicy Dorota Szuwalska–Kasprzak oraz instruktor warsztatów plastycznych Walentyna Śniegurska. Obie podziękowały każdej artystce słowami „za uczestniczenie w warsztatach plastycznych i przenoszenie na płótno swojej wrażliwości, a tym samym uwieczniania „Piękna Wokół Nas”, które nie tylko ma wymiar fizyczny ale niesie ze sobą olbrzymi ładunek miłości, przyjaźni oraz pasji”. Podczas tego uroczystego wydarzenia nie mogło zabraknąć naszych przyjaciół z Grodziska Wlkp., Burmistrza Opalenicy Tomasz Szulca oraz dyrektora opalenickiego domu kultury Krzysztofa Sadowskiego.
         Warsztaty plastyczne w Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów prowadzone są od 2004 roku. Na przestrzeni tych 11 lat powstało mnóstwo zjawiskowych i ciekawych prac wykonanych różnymi technikami. Podczas wystawy „Piękno Wokół Nas”, zaprezentowano pejzaże, martwą naturę oraz portrety malowane akrylami i suchymi pastelami. Obecnie w zajęciach uczestniczy 9 seniorek.
         Wystawa była dostępna dla zwiedzających do 2 września w godz. 10:00-18:00.


         Iwona Tadyszak

         Dołączona galeria:

         nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

          Piknik integracyjny w Buku

          2015-09-14

          Dnia 3 września 2015r. seniorzy z Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Opalenicy uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym z seniorami z Domów Dziennego Pobytu dla Seniorów w Pniewach, Grodzisku i Buku. „Piknik Integracyjny” odbył się w bukowskiej Strażnicy. Podczas spotkania każda grupa seniorów zaprezentowała swój program artystyczny. Nasza opalenicka grupa teatralna „Nigdy nie jest za późno” zaprezentowała spektakl pt.: „Cztery kandydatki na żonę”.
          Występy nie miały charakteru rywalizacji ale raczej sprzyjały integracji i dobrej zabawie w gronie przyjaciół. Nie zabrakło też słodkiego i ciepłego posiłku dla uczestników spotkania.


          Iwona Tadyszak

          Dołączona galeria:

          nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

          pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


           Informacja o wyniku naboru na wolne stanowisko urzędnicze

           2015-09-14

           Treść informacji w załączniku

           Dołączone pliki:


           Porady psychologiczne i prawne

           2015-09-07

           Gminny Zespół Interdyscyplinarny w Opalenicy realizując Gminny Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gminie Opalenica podejmuje działania o charakterze profilaktyczno-informacyjnym oraz pomocowym. W związku z powyższym zapraszamy do korzystania z bezpłatnych porad psychologicznych i prawnych w Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Wyzwolenia 27
           w Opalenicy I piętro.


           PROSIMY O WCZEŚNIEJSZY KONTAKT
           W CELU USTALENIA TERMINU - 61 44 77 280
           PSYCHOLOG
           07.09.2015r.
           od 15.30 do 17.30
           21.09.2015r.
           od 15.30 do 17.30
           05.10.2015r.
           od 15.30 do 17.30
           19.10.2015r.
           od 15.30 do 17.30
           09.11.2015r.
           od 15.30 do 17.30
           23.11.2015r.
           od 15.30 do 17.30
           07.12.2015r.
           od 15.30 do 17.30
           21.12.2015r.
           od 15.30 do 17.30


           PRAWNIK
           14.09.2015r.
           od 16.00 do 18.00
           28.09.2015r.
           od 16.00 do 18.00
           12.10.2015r.
           od 16.00 do 18.00
           22.10.2015r.
           od 16.00 do 18.00
           09.11.2015r.
           od 16.00 do 18.00
           19.11.2015r.
           od 16.00 do 18.00
           07.12.2015r.
           od 16.00 do 18.00
           14.12.2015r.
           od 16.00 do 18.00


           Grupa wsparcia szansą dla rodziców i opiekunów dzieci

           2015-09-07

           Grupa wsparcia jest formą wzajemnej pomocy osób, które zmagają się z podobnymi doświadczeniami w życiu.
           Uczestnicy wzajemnie się wspierają i pomagają sobie w radzeniu z problemem. Członkowie grupy dzielą się swoimi doświadczeniami i emocjami oraz nawiązują więzi z osobami mającymi podobne trudności. To, czego doświadcza się w życiu, często może zrozumieć tylko osoba, która przeżyła coś podobnego. Grupa wsparcia daje uczestnikom siłę i nadzieję na rozwiązanie problemu. Przynależność do niej pozawala zobaczyć, że z naszym problemem nie jesteśmy sami. Są inni, którzy czują podobnie jak my – nie jesteśmy więc zdani tylko na siebie.

           Ośrodek Pomocy społecznej w Opalenicy zaprasza do udziału w bezpłatnych spotkaniach, które odbywać się będą w budynku Ośrodka, ul. Wyzwolenia 27 (I piętro).

           Harmonogram i tematy podejmowane podczas spotkań grupy wsparcia dla rodziców i opiekunów dzieci przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Opalenicy
           21 wrzesień 2015r. od 15.30 do 17.30

           „W jak sposób troszczę się o siebie i zaspokajanie swoich potrzeb”, „Budowanie pozytywnego obrazu własnej osoby, kształtowanie pozytywnej samooceny”, „Przemoc – podstawowe pojęcia (mapa pojęciowa, fakty i mity)”

           19 październik 2015r. od 15.30 do 17.30
           „Model rodziny i wartości, które przekazujemy dzieciom”, „Więź rodzic – dziecko (czynnik chroniący przed zachowaniami ryzykownymi)”, „Przejęcie odpowiedzialności za prawidłowy rozwój dziecka”, „Złość. Jak się obchodzę ze złością u siebie i u innych”

           23 listopad 2015r. od 15.30 do 17.30
           „Zachowania ryzykowne dzieci i młodzieży – co powinno zwrócić naszą uwagę”, „Jak wyznaczać dziecku właściwe granice”, „Jak pomóc dziecku wyrażać i bezpiecznie odreagować trudne emocje”

           07 grudzień 2015r. od 15.30 do 17.30
           „Komunikowanie w rodzinie bez przemocy”


           Otwarty nabór na stanowisko urzędnicze - KSIĘGOWY

           2015-08-26

           Treść ogłoszenia w załącznikach:

           Dołączone pliki:


           V Edycja Konkursu Fotograficznego „Wielkopolska Rodzina w Obiektywie”

           2015-08-25

           przed nami V Edycja Konkursu Fotograficznego „Wielkopolska Rodzina w Obiektywie”. Już po raz piąty Konkurs podejmie misję promowania pozytywnych relacji w wielkopolskich rodzinach – tym razem szczególnie tych, których członkiem jest osoba z niepełnosprawnością. To właśnie takie rodziny będą bohaterami prac uczestników tegorocznej edycji fotograficznych potyczek.

           Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich mieszkańców Wielkopolski – szczegóły w regulaminie konkursu poniżej. Prace nadsyłać można do dnia 18.10.2015 roku na adres e-mail: konkurs@fundacja-akme.pl

           Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie, przewidujemy atrakcyjne nagrody. W ramach konkursu odbędzie się wystawa najlepszych prac konkursowych, w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Ponadto, wydany zostanie kalendarz ścienny, w którym uwiecznione zostaną najlepsze zdjęcia.

           Odwiedź stronę konkursu na facebooku:
           https://www.facebook.com/WspolneWyzwaniaWspolneFotografie

           Zapraszamy!

           Więcej informacji na stronie: http://fundacja-akme.pl/projekt/

           Dołączona galeria:

           nazwawyswietlana

            Stypendia szkolne

            2015-08-10

            Od 17 sierpnia 2015 r. będzie można pobierać wnioski na stypendia szkolne dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Opalenica na rok szkolny 2015/2016.

            Wnioski te wydawane będą w Ośrodku Pomocy Społecznej w Opalenicy ul. Wyzwolenia 27 w godzinach od 7.15 do 15.15 w pokoju nr 1.


            Letni wypoczynek dzieci ze świetlic

            2015-08-10

            Lato, wakacyjne szaleństwa i wylegiwanie się na słońcu cały czas z nami. Do tego dodać spacery, pływanie w jeziorze i mnóstwo zabaw integracyjnych - a przepis na udany, wakacyjny wypoczynek gotowy! Wszystkie te oraz mnóstwo innych atrakcji, oferowano dzieciom z powiatu nowotomyskiego podczas półkolonii nad zbąszyńskim jeziorem Błędno. Ogółem w dwóch turnusach półkolonii uczestniczyły 304 dzieci. W tym roku wzięły w nich także udział dzieci z Gminy Opalenica. Podopieczni świetlic środowiskowych z elementami socjoterapii z Wojnowic, Daków Mokrych i Opalenicy codziennie dojeżdżały do Zbąszynia, gdzie w „Łazienkach” nad jeziorem czekało na nich wiele atrakcji. Mogły do woli korzystać z bogato wyposażonego kompleksu rekreacyjno- wypoczynkowego na plaży, brać udział w zabawach sportowych, integracyjnych, kąpać się w jeziorze, pływać łodzią po jeziorze, skakać na zamkach dmuchanych. Dzieci odwiedziły też ciekawe Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła w Zbąszyniu. Niebywałą atrakcją dla naszych dzieci była długa zjeżdżalnia wodna. Nader piękna aura, zmuszała nas do częstych kąpieli w jeziorze, co dzieciom sprawiało ogromną przyjemność. Podczas pierwszego dnia pobytu każda grupa musiała nadać sobie nazwę i wymyślić okrzyk oraz kolonijne imiona. Nasza opalenicka grupa nazwała się „Opalone Lica”.
            Półkolonie w Zbąszyniu odbyły sie po raz 5, natomiast grupa opalenicka uczestniczył w nich po raz pierwszy. Turnus, w którym uczestniczyły „Opalone Lica” trwał od 29 lipca do 4 sierpnia 2015r. w godzinach od 10 do 16. Dla każdego uczestnika zapewniony był dwudaniowy posiłek oraz słodycze. Podczas półkolonii realizowany był także program z zakresu profilaktyki uzależnień. Pobyt dzieciom z Gminy Opalenica sfinansował Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy.


            Iwona Tadyszak

            Dołączona galeria:

            nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

            pelna galeriaZobacz pełną galerię (13 fot.)...


             HARMONOGRAM DYŻURÓW PSYCHOLOGA

             2015-07-21

             Gminny Zespół Interdyscyplinarny w Opalenicy realizując Gminny Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gminie Opalenica podejmuje działania o charakterze profilaktyktyczno-informacyjnym oraz pomocowym. W związku z powyższym zapraszamy do korzystania z bezpłatnych porad psychologicznych w Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Wyzwolenia 27 w Opalenicy I piętro.
             Poniżej znajduje się harmonogram dyżurów psychologa:

             Data                        Godzina
             20.07.2015 r.     15.30-17.30
             03.08.2015 r.     15.30-17.30
             17.08.2015 r.     15.30-17.30
             07.09.2015 r.     15.30-17.30
             21.09.2015 r.     15.30-17.30


             Asystent rodziny

             2015-07-17

             Treść oferty w załączniku.

             Dołączone pliki:


             LETNIE TURNUSY OPALENICKICH SENIORÓW

             2015-07-14

             Letnia aura nastraja nas do aktywności, ruchu, zdobywania nowych umiejętności. Myślimy wówczas o podróżach, relaksie i podziewaniu piękna natury.
             Coroczną tradycją jest organizowanie przez Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Opalenicy „Letnich Turnusów dla Seniorów”. W 2015 roku imprezę tego typu zorganizowano po raz 11. Turnusy trwały od 6 do 10 lipca, a uczestniczyło w nich około 50 seniorów z Gminy Opalenica.

             czytaj całośćczytaj całość...

             Dołączona galeria:

             nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

             pelna galeriaZobacz pełną galerię (13 fot.)...


              „Magiczne wianki” -24.06.2015r.

              2015-06-30

              Już po raz szósty Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu w Opalenicy przy Ośrodku Pomocy Społecznej wraz z przyjaciółmi z Grodziska Wielkopolskiego i Buku świętowali z okazji „Nocy Świętojańskiej”. Na terenie malowniczego kompleksu parkowo-pałacowego w Porażynie Seniorzy integrowali się przy wspólnej zabawie.

              czytaj całośćczytaj całość...

              Dołączona galeria:

              nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana               Zobacz także: archiwum"Aktualności" (archiwum)...

               przejdź do góry...

               Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy. ul. Wyzwolenia 27, 64-330 Opalenica, tel. (61)44-77-280

               Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji