Aktualności


Grupa „Nigdy nie jest za późno” u gospodyń w Rudnikach

2016-02-04

Grupa teatralna „Nigdy nie jest za późno” nieustannie prezentuje swoje sztuki na deskach scen naszego powiatu. Tym razem swoją sentymentalną sztukę „Gość oczekiwany” pokazała w Rudnikach dla Koła Gospodyń Wiejskich. Spotkanie noworoczne, na które gospodynie z Rudnik zaprosiły naszych aktorów odbyło się dnia 26 stycznia 2016r. w tamtejszej sali wiejskiej. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze i przy syto zastawionych smacznymi przekąskami stołach.


Iwona Tadyszak

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


  Karnawałowa zabawa seniorów

  2016-02-02

  Początek roku rozpoczyna nowy rozdział w naszym życiu. To jaki on będzie, tak naprawdę nie wie nikt. Czy będzie gorzki i osamotniony, czy też słodki i pełen aktywności zależy głównie od nas samych. Ludziom we wszystkich okresach życiowych i w każdym wieku potrzebne jest towarzystwo. Im bardziej człowiekowi przybywa lat, tym bardziej potrzebuje obecności drugiego człowieka. To właśnie kontakty i spotkania z ludźmi dają nam radość z życia.
  W sali wiejskiej w Wojnowicach w piątek 22 stycznia 2016 roku, seniorzy bawili się na corocznym Balu Seniora. Była to kolejna zabawa, na której starsi czy niepełnosprawni mieszkańcy naszej gminy mogli w miłym gronie, wśród przyjaciół spędzić kilka chwil i potańczyć przy dźwiękach muzyki biesiadnej oraz wziąć udział w różnych zabawach integracyjnych.

  czytaj całośćczytaj całość...

  Dołączona galeria:

  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

  pelna galeriaZobacz pełną galerię (14 fot.)...


   Aktorzy z Domu Dziennego Pobytu w Opalenicy w „anielskich” rolach

   2016-01-22

   Kolejny rok przed nami. To czas na podejmowanie nowych wyzwań, ale też na wzbogacanie naszych doświadczeń i doskonalenie umiejętności. Nasi seniorzy z Domu Dziennego Pobytu są uzdolnieni w wielu dziedzinach i swoim zasobnym warsztatem chcą dzielić się z innymi. Wzięli udział w spotkaniu noworocznym w Pniewach, którego uczestnikami byli tez seniorzy z zaprzyjaźnionych Domów z Buku i Grodziska Wlkp. Podczas imprezy każdy Dom zaprezentował swój program artystyczny. Nasza grupa teatralna „Nigdy nie jest za późno” wystawiła, pełen refleksji nad naszym codziennym życiem, spektakl pt.: „Gość oczekiwany”. Sztuka ta jest przypowieścią o wierze, nadziei, pokorze a także o pysze i głupocie ludzkiej. Jezus istotnie przychodzi do każdego człowieka, który Go zaprosi. Ale rzadko u kogo zostaje dłużej.
   Aktorzy z opalenickiego Domu odwiedzili też Dom Pomocy dla osób starszych w Opalenicy prowadzony prze Zgromadzenie Sióstr Albertynek i dla ich podopiecznych zaprezentowali również wspomnianą wcześniej sztukę. Po części artystycznej wszyscy razem zasiedli do stołów, gdzie przy kawie i cieście oddali się ciekawym pogawędkom.
   Mamy nadzieję, że nasi seniorzy przyczynili się do wniesienia odrobiny radości i nadziei do ich codzienności.


   Iwona Tadyszak

   Dołączona galeria:

   nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

   pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


    II Turniej Unihokeja Świetlic środowiskowych

    2016-01-22

    Dnia 20 stycznia 2016r. w godzinach od 11 do 13 odbył sie II Turniej Unihokeja Świetlic. Uczestnikami były dzieci ze świetlic środowiskowych z elementami socjoterapii z Opalenicy, Rudnik, Daków Mokrych, Wojnowic. Impreza sportowa odbyła się po raz drugi i dostarczyła uczestnikom nie tylko ducha rywalizacji ale przede wszystkim mnóstwo dobrej zabawy. Turniej odbył się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Wojnowicach. Organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej, a turniej przygotowała i przeprowadziła Mirosława Narożna - wychowawca ze świetlicy w Wojnowicach.

    czytaj całośćczytaj całość...

    Dołączona galeria:

    nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

    pelna galeriaZobacz pełną galerię (11 fot.)...


     Podzielmy się opłatkiem

     2016-01-07

     Życzenia zdrowia, optymizmu, wiary i pogody ducha rozbrzmiewały z ust uczestników spotkania bożonarodzeniowego, które odbyło się 22 grudnia 2015 roku.
     Corocznie Burmistrz Opalenicy wraz z dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej w Opalenicy zapraszają bezdomnych, niepełnosprawnych, starszych i samotnych mieszkańców Gminy, aby wspólnie zasiedli przy wigilijnym stole i wspólnie połamali się opłatkiem. Tym razem zaproszenie przyjęło ok. 60 osób.
     Spotkanie poprzedziła msza święta odprawiona w intencji chorych, starszych i samotnych w kościele Św. Józefa. Po mszy świętej odbyło się spotkanie wigilijne w restauracji „Staromiejska” w Opalenicy. Organizatorzy zatroszczyli się o to, aby wigilia przebiegała w prawdziwie świątecznej atmosferze. Tak więc za nim wszyscy zgromadzeni zasiedli do zapełnionego tradycyjnymi wigilijnymi potrawami stołu, połamno się opłatkiem z pełnymi serdeczności życzeniami. Nie zabrakło też wspólnego odśpiewania kolęd i obdarowania każdego upominkiem.
     W przeżywaniu świątecznej atmosfery pomogły także dzieci z klasy 2b Szkoły Podstawowej w Opalenicy, które pod okiem wychowawcy Katarzyny Ciechańskiej wspaniale zaprezentowały inscenizację nocy Bożego Narodzenia.
     Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym każdy z nas w zaciszu domu pełnego ciepła rodzinnego i miłości, wspólnie z rodziną spędza czas. Organizatorom udało się wprawić uczestników spotkania w ten wyjątkowy nastrój świąteczny.     Iwona Tadyszak

     Dołączona galeria:

     nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

     pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


      WYKAZ NOCLEGOWNI, OGRZEWALNI I SCHRONISK DLA BEZDOMNYCH W WOJEWÓDZTWIE WIELKOPOLSKIM

      2015-12-31

      POW. NOWOTOMYSKI POSADÓWEK 1 tel. 515499675
      POW. NOWOTOMYSKI WŁADYSŁAWOWO 68 tel. 614417196
      POW. NOWOTOMYSKI MARSZEWO 1 tel. 614414582
      POW. MIĘDZYCHODZKI CHUDOBCZYCE 27 tel. 612935004
      POW. OBORNICKI GOŚCIEJEWO 52A tel. 672684932
      POW. OBORNICKI ROGOŹNO ROŻNOWICE 33 tel. 672671300
      POZNAŃ BOTANICZNA 2 tel. 618470127
      POZNAŃ MICHAŁOWO 68 tel. 618798212
      POZNAŃ BORÓWKI 8 tel. 618705770
      POZNAŃ POGODNA 55 tel. 618614580
      POZNAŃ WIDŁAKOWA 3 tel. 618206481
      POW. GRODZISKI RAKONIEWICE BŁOŃSKO 37A tel. 614443001
      POZNAŃ POGODNA 55 tel. 618614580


      Nasi seniorzy nie próżnują

      2015-12-30

      Seniorzy opalenickiego Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów realizują się na wielu polach. Śpiewają, odgrywają role na scenach, malują, tworzą niesamowite prace ręczne. Swoją twórczość starają się jak najczęściej prezentować podczas różnego rodzaju spotkań okolicznościowych, kulturalnych, festiwalach i przeglądach. Dzięki występom na scenie przed szerszym gronem odbiorców zmienia się ich spojrzenie na siebie. Zaczynają postrzegać siebie jako osoby wartościowe, twórcze, ważne, mające coś ciekawego do zaproponowania, mające dostęp do kultury i biorące udział w jej tworzeniu. W ostatnich miesiącach 2015 roku nie próżnowali i można ich było oglądać oraz słuchać nie tylko na terenie naszej gminy.
      Grupa teatralna „ Nigdy nie jest za późno” występ podczas Festiwalu VIII Dopiewska Jesień Teatralna oraz spotkania dla dzieci w Wiejskim Domu Ludowym w Rudnikach.
      Wesołe Seniorki wystąpiły podczas Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, Jarmarku Świątecznego w Opalenicy, spotkań opłatkowych w Sielinku dla opalenickich emerytów i w restauracji Staromiejska dla mieszkańców Gminy Opalenica.


      Iwona Tadyszak

      Dołączona galeria:

      nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

       DYŻUR PSYCHOLOGA W STYCZNIU 2016r.

       2015-12-29


       DYŻUR PSYCHOLOGA W STYCZNIU 2016r.
       ODBĘDZIE SIĘ W TERMINACH:


       4 STYCZEŃ,
       18 STYCZEŃ
       W GODZINACH OD 15.30 DO 17.30
       OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ
       W OPALENICY I PIĘTRO


       PROSIMY O WCZEŚNIEJSZY KONTAKT TEL. 61 44 77 280
       SPOTKANIE GRUPY WSPARCIA DLA RODZICÓW ODBĘDZIE SIĘ
       11 STYCZNIA 2016r.
       W GODZINACH OD 15.30 DO 17.30


       OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ
       W OPALENICY I PIĘTRO


       W Krainie świętego Mikołaja

       2015-12-23

       Dzieci z naszych świetlic środowiskowych z elementami socjoterapii odwiedziły DELI Park. Święta Bożego Narodzenia pełne są barw, błyskotek i ciepła. Tak też wygląda w tym czasie Deli Park w Trzebawiu, cały udekorowany strojnymi choinkami i bogatymi ozdobami świątecznymi z prawdziwą Szopką Bożonarodzeniową. Podczas wizyty u Św. Mikołaja dzieci nie tylko mogły podziwiać jego piękna krainę skapaną w milionie światełek ,ale też zdobyły pożyteczne umiejętności. Na warsztatach elfów przygotowały ozdoby świąteczne, natomiast podczas warsztatów kulinarnych zdobiły korzenne pierniki, które mogły później ze smakiem zjeść.
       Każdy milusiński otrzymał też upominek od Świętego Mikołaja.
       Wyjazd odbył się dnia 22 grudnia 2015, wzięło w nim udział 98 dzieci ze świetlic wraz z wychowawcami. Organizatorem wyprawy był Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy.

       Iwona Tadyszak

       Dołączona galeria:

       nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

       pelna galeriaZobacz pełną galerię (13 fot.)...


        Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

        2015-12-18

        Od końca 2014 r. w Polsce realizowany jest Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ). Program współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD).
        Program został opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 223/2014 z dnia 11 marca 2014 r. w sprawie Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.
        Główny cel Programu to udzielenie wsparcia osobom doświadczającym najgłębszych form ubóstwa poprzez udostępnienie pomocy żywnościowej w formie paczek lub posiłków. Funkcję Instytucji Zarządzającej Programem (IZ) pełni Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Instytucji Pośredniczącej (IP) – Agencja Rynku Rolnego (ARR), która jest odpowiedzialna m.in. za podpisywanie umów z dostawcami żywności oraz organizacjami partnerskimi, których zadaniem jest dystrybucja produktów żywnościowych na poziomie regionalnym i lokalnym.
        Uprawnienie do korzystania z pomocy żywnościowej jest uwarunkowane znajdowaniem się w trudnej sytuacji życiowej (sytuacje takie wymienia art. 7 ustawy o pomocy społecznej) oraz spełnianiem kryterium dochodowego, które zostało określone na poziomie 150% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania ze świadczeń pomocy społecznej, tj. 951 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej oraz 771 zł w przypadku osoby w rodzinie.
        Skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej wydają Ośrodki Pomocy Społecznej.
        Podprogram 2015 rozpoczął się w maju 2015 r. Dystrybucja żywności potrwa do końca kwietnia 2016 r. Od 2015 r. organizacje zobowiązane są prowadzić tzw. działania towarzyszące, mające na celu włączenie społeczne osób najbardziej potrzebujących. Poza pomocą żywnościową będą one uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach aktywizujących – warsztatach, m.in. z zakresu właściwego zarządzania domowym budżetem czy optymalnego wykorzystania otrzymywanej żywności, aby zapobiec jej marnotrawieniu.

        Dołączone pliki:


        Święty Mikołaj w świetlicach

        2015-12-16

        Święty Mikołaj, czy ktoś dziś w niego wierzy? Przecież wiadomo, że prezenty to mama, tata czy kolega w klasie. Jednak nastój świąt Bożego Narodzenia sprawia, że każdy z nas chce uwierzyć, że znajdzie pod choinką to, co sobie wymarzył. A jeżeli nawet zostaniemy obdarowani czymś zgoła innym to nic- przecież liczy się gest.
        Gwiazdkowego Mikołaja niektórzy z nas wyczekują cały rok. Młodsi słyszą – Jak będziesz grzeczny, to Gwiazdor na pewno przyjdzie z prezentami. I czekamy…

        czytaj całośćczytaj całość...

        Dołączona galeria:

        nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

        pelna galeriaZobacz pełną galerię (12 fot.)...


         Warsztaty dla członków Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Opalenicy

         2015-12-09

         Realizując Gminny Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gminie Opalenica, Gminny Zespół Interdyscyplinarny podjął współpracę z Fundacją - Poznańskim Centrum Profilaktyki Społecznej, w ramach której zorganizowano warsztaty z zakresu pracy z osobą stosującą bądź doświadczającą przemocy.
         W siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Opalenicy dnia 25 listopada 2015r. członkowie Zespołu doskonalili metody pracy i poznawali nowe narzędzia w realizacji procedury „Niebieskie Karty”. Specjaliści z Fundacji Agnieszka Zachmann i Tomasz Posłuszny zaprezentowali nowe kierunki i standardy działań w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Uczestnicy mieli możliwość przedstawienia sytuacji z własnego doświadczenia i omówienia sposobów działań i rozwiązań.
         Warsztaty stanowią część projektu Wielkopolskiej Kampanii Informacyjnej na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, o idei której poinformowali prowadzący zachęcając jednocześnie do korzystania z jej zasobów.


         Magdalena Dzięcioł

         Dołączona galeria:

         nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

          Wiedzy nigdy za wiele… - szkolenie dla kadry opalenickich placówek oświatowych i wychowawczych.

          2015-11-24

          Pedagodzy, nauczyciele, wychowawcy świetlic środowiskowych z elementami socjoterapii oraz członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Opalenicy uczestniczyli w ciekawym szkoleniu. Szkolenie było zorganizowane dla tych grup zawodowych, które spotykają się z tematyką nadużywania środków odurzających przez swoich podopiecznych. Cztery godziny szkoleniowe w pełni wykorzystano do przekazania wiedzy teoretycznej i praktycznej.

          czytaj całośćczytaj całość...

          Dołączona galeria:

          nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

           Pokłosie aktywnej twórczości seniorów

           2015-11-13

           Amerykańska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów Joan Baez śpiewała: "Nie możesz wybrać, jak umrzesz i kiedy. Możesz tylko decydować o tym, jak żyjesz. Teraz.” I właśnie temu, jak żyjemy, co robimy i co lubimy poświęcone było spotkanie seniorów Domu Dziennego Pobytu w Opalenicy. Spotkanie odbyło się dnia 12.11 2015r. w holu Zespołu Szkół w Opalenicy od godziny 16.00. Uczestniczyło w nim około 60 osób, w tym Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Opalenicy - Dorota Szuwalska-Kasprzak, Burmistrz Opalenicy - Tomasz Szulc, Dyrektor Zespołu Szkół - Genowefa Wasiak, przedstawiciel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie - Łukasz Nyczkowski oraz Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opalenicy.

           czytaj całośćczytaj całość...

           Dołączona galeria:

           nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

           pelna galeriaZobacz pełną galerię (17 fot.)...


            „Na grzyby po zdrowie”

            2015-11-06

            Wszyscy wiemy, że okres jesienny to czas grzybobrania. Bieżący rok był bardzo suchy więc i grzybów w lasach niewiele. Pomimo to, seniorzy z Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Opalenicy wybrali się na poszukiwanie tych smacznych leśnych owoców do Jastrzębska. Udało się znaleźć w leśnej ściółce niewiele grzybów ale za to zdrowe i rześkie powietrze sprawiło, że leśna wyprawa okazała się czystym relaksem. Spacery wokół drzew poprawiają nastrój. A dzieje się tak dlatego, że olejki eteryczne wydzielane przez drzewa leczniczo wpływają na nasze organizmy. Na przykład brzoza łagodzi stany depresyjne, dąb poprawia krążenie, a kasztanowiec poprawia samopoczucie. Po spacerze każdy uczestnik zjadł smaczne ciasto i napił się ciepłej kawy.
            Członkowie Domu Dziennego Pobytu dla Seniora jednogłośnie przyznają, że takie wspólne spotkania integrują, a przede wszystkim pozwalają nam zdrowiej żyć.
            Wyjazd odbył się 4 listopada 2015r., organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy.


            Iwona Tadyszak

            Dołączona galeria:

            nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

             Nasi seniorzy podczas „Koncertu na Srebrną Nutę”

             2015-10-08

             Nasz zespól muzyczny Wesołe Seniorki jest dumny, że może uczestniczyć w różnego rodzaju cenionych wydarzeniach muzycznych na terenie naszego powiatu, jak Chóralny Podkoziołek w Nowym Tomyślu czy Wspomnień Czar w Opalenicy. Z chęcią uczestniczy też corocznie w ”Koncercie na Srebrną Nutę”, którego gospodarzami są grodziscy seniorzy. Tegoroczny koncert odbył się po raz 10 i uczestniczyło w nim tyleż samo zespołów. Tym razem koncertowano w grodziskiej hali sportowej. Podczas imprezy można było podziwiać rękodzieła wykonane podczas warsztatów w Domach Dziennego Pobytu z Grodziska Wlkp., Pniew, Opalenicy, Buku i Swarzędza. Wesołe Seniorki na scenie zaprezentowały 3 utwory. Po zakończeniu części muzycznej spotkania seniorów, ogłoszono także wyniki konkursu plastycznego, w którym brały udział wymienione domy seniorów. Nasz opalenicki Dom zajął 3 miejsce. Naszą pracą konkursową była Makieta Dawnej Opalenicy wykonana z pierników. Dzieło przygotowywano dwa miesiące podczas warsztatów twórczych w Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów.
             Koncert odbył się w sobotę 3 października 2015r.

             Iwona Tadyszak

             Dołączona galeria:

             nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

             pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


              Jesienny Turniej Sprawnościowy Świetlic

              2015-09-30

              Tegoroczna aura pozwala nam bardzo długo czerpać korzystać z dobroczynnego wpływu aktywności na świeżym powietrzu. Wtorkowe popołudnie 29 września dzieci ze Świetlic Środowiskowych z elementami socjoterapii z Opalenicy, Wojnowic, Rudnik, Daków Mokrych oraz Jastrzębnik rozpoczęły bardzo aktywnie i radośnie. Pogoda sprzyjała zawodom sportowym, które odbyły się w Rudnikach na świeżym powietrzu, w bardzo licznym gronie.
              Gospodarzem „I Jesiennego Turnieju Sprawnościowego Świetlic” była świetlica z Rudnik. Turniej został otwarty przez Burmistrza Opalenicy Tomasza Szulca oraz Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej Dorotę Szuwalską-Kasprzak.
              Wychowawca - pani Danuta Lisicka Obst oraz pan Jakub Koszuta przygotowali dla wszystkich uczestników wspaniałe igrzyska sportowe. Konkurencji było 5, a każda z nich dopasowana do wieku i sprawności uczestników. Nasi najmłodsi sportowcy mogli uczestniczyć w konkurencji: slalom z kijem do unihokeja, rzut obręczami, strzał piłką nożną na bramkę, rzut piłką siatkową. Po zmaganiach sportowych uczestnicy usmażyli sobie kiełbaski na ognisku oraz zjedli smaczne drożdżówki. Najlepsi i najsprawniejsi zostali nagrodzeni dyplomami. Po trzech intensywnie spędzonych godzinach, dzieci pełne pozytywnych wrażeń powróciły do domów.
              Organizatorem imprezy był Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy.


              Iwona Tadyszak

              Dołączona galeria:

              nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

              pelna galeriaZobacz pełną galerię (12 fot.)...


               WRZEŚNIOWY RAJD ROWEROWY SENIORÓW

               2015-09-25

               Dnia 23 września 2015r. grupa seniorów z Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów przemierzyła okolice Opalenicy na rowerach. Pokonali malowniczą trasę : Opalenica - Jastrzębniki – Rudniki-Opalenica. Nie zabrakło też pikniku z ciastem i kawą w Rudnikach. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego ile korzyści zdrowotnych płynie z jazdy na rowerze. Dlatego też świeże powietrze, ruch oraz doborowe towarzystwo to najlepsza forma wypoczynku i wspaniała recepta na udane południe.
               W rajdzie uczestniczyło 15 osób, organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy.


               Iwona Tadyszak

               Dołączona galeria:

               nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

               pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


                Pożegnanie lata – czyżby?...

                2015-09-15

                W sobotę 12 września seniorzy opalenickiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów świętowali zakończenie lata. Pogoda była znakomita, humory dopisywały więc wszystko sprzyjało plenerowej integracji seniorów. Owo „zakończenie lata” traktowali raczej z przymrużeniem oka, bo nikomu nie tęskno do szarugi i słoty. Impreza odbyła się w Wigwamie w Parku Miejskim.
                Seniorzy po raz kolejny udowodnili, że można się świetnie bawić i uśmiechać niezależnie od wieku. Podczas imprezy, na której gościli Burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Opalenicy Dorota Szuwalska-Kasprzak oraz Poseł na Sejm Jakub Rutnicki uczestnicy pełni energii tańcowali co sił w nogach.
                Wszyscy zgromadzeni mogli posilić się kiełbasą i bigosem oraz smacznymi pączkami. Świętowanie w towarzystwie przyjaciół oraz nastroje były tak wspaniałe jak mijające lato. Jak zwykle organizatorzy czyli Zarząd Związku w Opalenicy stanęli na wysokości zadania i stworzyli dla swoich członków wspaniałą okazję do integracji w gronie sympatyków i przyjaciół, dodatkowo wśród pięknych okolicznościach opalenickiej przyrody.


                Iwona Tadyszak

                Dołączona galeria:

                nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


                 Nasze dzieci na szlaku „Rajdu Klonowego Liścia”

                 2015-09-15

                 Wrześniowy weekend (5-6.09.2015r.) dzieci z naszej gminy spędziły na terenie Sierakowskiego Parku Krajobrazowego. Odbywał się tam bowiem XXIX Ogólnopolski Jesienny Rajd Abstynencki „Klonowego Liścia” 2015. W tym roku w rajdzie uczestniczyło 45 dzieci oraz opiekunowie ze świetlic środowiskowych z elementami socjoterapii z Opalenicy, Wojnowic, Rudnik, Jastrzębnik i Daków Mokrych.
                 Uczestnicy rajdu gościli się w ośrodku Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Sierakowie. Sobotnia część rajdu, rozpoczęła się biegiem przełajowym. Następnie nasi turyści spacerowali około 10 kilometrowym szlakiem po Puszczy Noteckiej, co uwieńczono ciepłym posiłkiem na mecie rajdu. Po powrocie do Sierakowa odbyła się Msza Św. Polowa, a po niej gry integracyjne i zabawy taneczne. W niedzielę w ramach rajdu odbyły się turnieje rekreacyjno-sportowe, w których nasze dzieci zaznaczyły również swoją obecność zdobywając medale. Następnie wręczono uczestnikom nagrody i upominki, po czym pełne wrażeń i satysfakcji wróciły do domów.

                 czytaj całośćczytaj całość...

                 Dołączona galeria:

                 nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                 pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


                  PRACA asystent rodziny

                  2015-09-15

                  Treść ogłoszenia w załączniku.

                  Dołączone pliki:


                  Wernisaż wystawy „ Piękno Wokół Nas”

                  2015-09-14

                  W niedzielę 30 sierpnia 2015r. w małej salce Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury „Taklamakan” w Opalenicy odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych uczestniczek zajęć w Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Opalenicy. Otwarcia wystawy dokonały dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Opalenicy Dorota Szuwalska–Kasprzak oraz instruktor warsztatów plastycznych Walentyna Śniegurska. Obie podziękowały każdej artystce słowami „za uczestniczenie w warsztatach plastycznych i przenoszenie na płótno swojej wrażliwości, a tym samym uwieczniania „Piękna Wokół Nas”, które nie tylko ma wymiar fizyczny ale niesie ze sobą olbrzymi ładunek miłości, przyjaźni oraz pasji”. Podczas tego uroczystego wydarzenia nie mogło zabraknąć naszych przyjaciół z Grodziska Wlkp., Burmistrza Opalenicy Tomasz Szulca oraz dyrektora opalenickiego domu kultury Krzysztofa Sadowskiego.
                  Warsztaty plastyczne w Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów prowadzone są od 2004 roku. Na przestrzeni tych 11 lat powstało mnóstwo zjawiskowych i ciekawych prac wykonanych różnymi technikami. Podczas wystawy „Piękno Wokół Nas”, zaprezentowano pejzaże, martwą naturę oraz portrety malowane akrylami i suchymi pastelami. Obecnie w zajęciach uczestniczy 9 seniorek.
                  Wystawa była dostępna dla zwiedzających do 2 września w godz. 10:00-18:00.


                  Iwona Tadyszak

                  Dołączona galeria:

                  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                   Piknik integracyjny w Buku

                   2015-09-14

                   Dnia 3 września 2015r. seniorzy z Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Opalenicy uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym z seniorami z Domów Dziennego Pobytu dla Seniorów w Pniewach, Grodzisku i Buku. „Piknik Integracyjny” odbył się w bukowskiej Strażnicy. Podczas spotkania każda grupa seniorów zaprezentowała swój program artystyczny. Nasza opalenicka grupa teatralna „Nigdy nie jest za późno” zaprezentowała spektakl pt.: „Cztery kandydatki na żonę”.
                   Występy nie miały charakteru rywalizacji ale raczej sprzyjały integracji i dobrej zabawie w gronie przyjaciół. Nie zabrakło też słodkiego i ciepłego posiłku dla uczestników spotkania.


                   Iwona Tadyszak

                   Dołączona galeria:

                   nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                   pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


                    Informacja o wyniku naboru na wolne stanowisko urzędnicze

                    2015-09-14

                    Treść informacji w załączniku

                    Dołączone pliki:
                    Zobacz także: archiwum"Aktualności" (archiwum)...

                    przejdź do góry...

                    Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy. ul. Wyzwolenia 27, 64-330 Opalenica, tel. (61)44-77-280

                    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji